سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  • کرباسیان : طرح های نیمه تمام ایمیدرو با 11 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری فعال شد

   معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: 11 هزار میلیارد ریال اعتبار در سال 92 به طرح های نیمه تمام این سازمان تخصیص داده شد که حدود 80 درصد از این رقم مربوط به شش ماه دوم سال بود.
   کرباسیان : طرح های نیمه تمام ایمیدرو با 11 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری فعال شد
   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان در جمع کارکنان این سازمان گفت: با تلاش های انجام شده به جز 2 یا 3 مورد، ایمیدرو طرح متوقف شده ای ندارد و اکنون اجرای بسیاری از طرح های نیمه تمام این سازمان را بخش خصوصی به عهده گرفته که از جمله طرح های هفتگانه فولاد استانی است که با مشارکت 65 درصدی بخش خصوصی و 35 درصدی ایمیدرو اجرا خواهد شد.
   وی با اشاره به استقبال شرکت های خارجی صاحب نام و حضور کشورهای مطرح برای سرمایه گذاری در طرح های صنعتی و معدنی ایران اظهار داشت: برخی طرح ها مانند الکترود گرافیتی، پروده 4 طبس و نفلین سینیت که از سال های گذشته متوقف مانده بود، قرار است توسط شرکت های معتبر اروپایی و آسیایی اجرا شود.
   کرباسیان در بخش دیگری از سخنان خود به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی " اشاره کرد و گفت: برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، سازمان های توسعه ای مانند ایمیدرو باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرند.
   رییس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: برای اینکه ایران در ردیف کشورهای قدرتمند اقتصادی جهان قرار گیرد، علاوه بر استفاده بهینه از منابع خدادادی، باید نظم و انضباط کاری داشته باشیم و در مسیر شعار امسال حرکت کنیم.
   کرباسیان با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی ، سرمایه گذاری و تولید باید مورد حمایت قرار گیرد ، گفت: بخش معدن کشور دارای ظرفیت های فراوانی است و توجه به بخش معدن در مقطع فعلی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی است.
   وی با اشاره به اینکه با اقتصاد مقاومتی می توان به خوبی از بحران ها عبور کرد، افزود: بخش معدن به خارجی ها نیاز ندارد، دارای ارزش افزوده فراوانی است و میزان اشتغالزایی آن نسبت به سایر بخش ها بیشتر است.
   کرباسیان ادامه داد: ایمیدرو در این برهه نقش مهم و ویژه ای برای توسعه اقتصاد کشور دارد و  همه ما باید با کار و تلاش بیشتر برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی گام برداریم.
    
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.