سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  • جایگاه نخست تولید فولاد خام خاورمیانه در اختیار ایران است

   ایران؛‌ دومین تولیدکننده فولاد به روش احیای مستقیم در جهان

   ایران در دو ماه ابتدای سال 2014 میلادی دومین تولید کننده فولاد خام به روش احیای مستقیم در جهان و بزرگ ترین تولید کننده فولاد در منطقه خاورمیانه شد.
   ایران؛‌ دومین تولیدکننده فولاد به روش احیای مستقیم در جهان

    به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ آمار جدید انجمن جهانی فولاد نشان می دهد تولید فولاد به روش احیای مستقیم در ایران در دو ماه ابتدای سال جاری میلادی به یک میلیون و 867 هزار تن رسید این در حالیست که در همین مدت، مجموع تولید فولاد به روش احیای مستقیم،‌ کوره بلند و ... در ایران با رشد نزدیک به 4 درصدی به دو میلیون و 401 هزار تن رسیده است.

    در حال حاضر، نزدیک به 80درصد تولید فولاد در ایران به روش احیای مستقیم و عمدتا توسط شرکت های فولاد مبارکه،‌ فولاد خوزستان،‌ فولاد خراسان و فولاد هرمزگان تولید می شود. این شرکت ها که در سال های گذشته از سوی ایمیدرو تاسیس و راه اندازی شده اند اکنون به بخش خصوصی واگذار شده اند. ایمیدرو هم اکنون تاسیس 7 طرح فولادی جدید، به روش احیای مستقیم و به ظرفیت 7 میلیون تن فولاد را در دست اقدام دارد.
   در دو ماه ابتدای سال 2014، هند با تولید دو میلیون و 498 هزار تن فولاد به روش احیای مستقیم، جایگاه نخست تولید به این روش را کسب کرد. این کشور در عین حال توانست در مجموع بیش از 13 میلیون و 200هزار تن فولاد خام تولید کند. در این روش مکزیک با تولید 951 هزار تن در رتبه سوم جهان قرار گرفت. هند، ‌ایران، ‌مکزیک و عربستان پیشتازان تولید فولاد به روش احیای مستقیم هستند.
     همچنین بر اساس این آمار، ایران در منطقه خاورمیانه بیشترین میزان تولید فولاد خام را داشته است و پس از آن،‌ به ترتیب عربستان و قطر در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
   بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد،‌ میزان کل تولید فولاد خام در جهان در دو ماه ابتدای سال 2014 از مرز 261 میلیون و 600 هزار تن عبور کرد که 1.6 درصد بیش از مدت مشابه سال قبل بوده است. در این میان، چین همچنان در رتبه نخست تولید فولاد خام در جهان جای دارد. در ماه های ژانویه و فوریه سال جاری میلادی تولید فولاد خام در سرزمین اژدهای زرد با رشد 1.7درصدی به 130 میلیون تن رسید.
    هم اینک 65 کشور عضو انجمن جهانی فولاد هستند که این تعداد کشور 99 درصد از تولید فولاد خام جهان را در اختیار دارند.
    
    
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.