سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۹
  • طرح بزرگ اکتشافی معدنی ایمیدرو در سیستان و بلوچستان آغاز شد

   همزمان با سفر هیات دولت به استان سیستان و بلوچستان،‌ اجرای طرح بزرگ اکتشافی معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران در این استان آغاز شد.
   طرح بزرگ اکتشافی معدنی ایمیدرو در سیستان و بلوچستان آغاز شد

    این طرح که بزرگترین طرح اکتشاف معدنی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور است، پهنه جغرافیایی بزرگی را در منطقه سراوان، نوار مرزی استان سیستان و بلوچستان منطقه شمالی این استان و منطقه ایرانشهر به وسعت 48 هزار کیلومتر مربع را مورد اکتشاف قرار می دهد.


   مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو در این مورد به خبرنگار ما گفت هدف از اجرای این عملیات اکتشافی در مرحله اول افزایش ذخایر معدنی کشور در مرحله بعد تو سعه اقتصادی با محوریت بخش معدن و صنایع معدنی است. وی افزود : با توجه به استعداد و مزیت های سیستان و بلوچستان و مختصات زمین شناسی منطقه احتمال کشف معادن جدید آهن، مس،‌طلا،‌سرب و روی در این مناطق بسیار زیاد است.
   وی افزود : در شمال استان احتمال کشف ذخایرمعدنی فلزات استراتژیک مانند آنتیموان و فلزات گرانقیمت مانند طلا، مس وجود دارد.
    
   وی استان سیستان و بلوچستان را از لحاظ ذخایر معدنی بسیار غنی توصیف کرد و افزود : سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به عنوان یک سازمان توسعه ای پس از عملیات اکتشفاف برای بهره¬برداری از این معادن نیز برنامه های خاصی را تنظیم کرده و برای توسعه صنایع معدنی نیز سرمایه گذاری های وسیعی اجرا خواهد کرد.
    
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.