سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: گوهرسنگ، بازارچه -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
  • غریب پور در جلسه شورای سیاستگذاری سنگ های قیمتی خبر داد:

   افتتاح 2 بازارچه گوهرسنگ در مشهد و تهران تا پایان امسال

   رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه افتتاح «بازارچه گوهرسنگ مشهد» تا اوایل آذر و «بازارچه گوهرسنگ تهران» تا 15 اسفند امسال خبر داد.
   افتتاح 2 بازارچه گوهرسنگ در مشهد و تهران تا پایان امسال

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در جلسه شورای سیاستگذاری سنگ های قیمتی با بیان این مطلب گفت: پس از منویات مقام معظم رهبری درباره جلوگیری از خام فروشی سنگ های معدنی قیمتی و تاکید رئیس جمهور بر توسعه آن، این حوزه مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.

   وی افزود: سازمان برنامه و بودجه، اقدام ایمیدرو برای توسعه گوهرسنگ ها را به عنوان یک کار «ارزشمند» و «خاص» تلقی کرده و آن را تایید کرد.
   رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: اقدامات صورت گرفته در حوزه گوهرسنگ ها، برای باروری کامل و استقرار آن در کشور، نیازمند پیگیری مستمر بوده و نیاز است نهادهای مربوطه همچون بانک مرکزی، گمرک و غیره حمایت کنند تا این اقدامات به نتیجه مطلوب برسد.
   وی افزود: توسعه صنعت گوهرسنگ و راه اندازی بازارچه مشهد با حمایت آقای رزم حسینی، استاندار وقت خراسان رضوی با شتاب پیش می رود و امیدواریم با رای اعتماد مجلس به ایشان برای سکانداری وزارت صنعت، معدن و تجارت، این صنعت را در کشور با سرعت پیش ببریم.

   اقدامات توسعه ای ایمیدرو برای گوهرسنگ ها
   رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه با همکاری و حمایت بخش دولتی و خصوصی، اقدامات مطلوبی در حوزه گوهرسنگ ها صورت گرفته است، گفت: اعطای تسهیلات صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و آموزش تکنسین فرآوری در استان های مورد فعالیت کنونی با همکاری انجمن ها، از جمله برنامه های این سازمان برای توسعه گوهرسنگ هاست.
   وی ادامه داد: برای تاسیس اتاق گوهرسنگ و فلزات گرانبها در فرودگاه امام خمینی، 2 میلیارد تومان اختصاص داده شده است. همچنین، اقدامات مناسبی برای غربالگری اکتشافات 10 استان در حال انجام است.

   غریب پور خاطرنشان کرد: ایمیدرو نمایشگاهی برای عرضه ماشین آلات گوهرسنگ ها با حضور فعالان این حوزه در آبان و در فضای باز برگزار می کند.

   طوفان فکری توسعه گوهرسنگ ها در استان ها
   محمد جواد پیش بین، رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار سنگ های قیمتی ایران در این جلسه با بیان اینکه طوفان فکری در استان ها برای توسعه گوهرسنگ ها ایجاد شده است، گفت: در زمینه بازار گوهر سنگ، قرار است در هر استان کارگروه ایجاد شود. استان قم برای تاسیس بازارچه اعلام آمادگی کرده و استان خراسان جنوبی نیز زمینی برای این منظور از سازمان اوقاف دریافت کرده است.
   وی افزود: اکنون در 6 استان (خراسان رضوی، خراسان جنوبی، قم، فارس، آذربایجان غربی و همدان) خانه گوهر سنگ را راه اندازی کرده ایم و در 4 استان دیگر (اردبیل، کرمان، اصفهان و یزد) نیز تاسیس خواهد شد.

   تامین ماشین آلات تراش سنگ برای آموزش
   محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران در این جلسه گفت: برای توسعه آموزش و اجرا، ماشین آلات تراش سنگ و امکانات مورد نیاز برای این منظور به طور کامل خریداری شده است.
   در این جلسه ویدیو کنفرانسی، ایرج موفق، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، محمدکِشتی آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران، وحید احد نژاد، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور، ابراهیم حبیب الهی، نماینده هیات اجرایی کنسرسیوم ایجاد بازارچه صنعت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی اصفهان، محمد سرجوقیان، معاون معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، صابر سنایی، عضو هیات مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، امیرکامیار کاظمی، نماینده هیات اجرایی کنسرسیوم ایجاد بازارچه صنعت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی اصفهان، قربانی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، رفیعی، نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، محمد آقاجانلو، معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو و عباس رنجبر، مدیر اکتشاف ایمیدرو حضور داشتند و به ارائه روند پیشرفت برنامه های توسعه این صنعت اشاره کردند.

   گالری
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.