سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: معدن کوچک مقیاس -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
  • نعیمی در جلسه پایش طرح احیای معادن کوچک مقیاس اعلام کرد:

   احیا و فعال سازی 147 معدن مقیاس کوچک طی 7 ماهه امسال /شناسایی و اولویت بندی 672 معدن کوچک تا پایان مهر 99

   قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: طی 7 ماهه امسال، 147 معدن کوچک مقیاس، احیا، فعال سازی و توسعه یافت.
   احیا و فعال سازی 147 معدن مقیاس کوچک طی 7 ماهه امسال /شناسایی و اولویت بندی 672 معدن کوچک تا پایان مهر 99

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، عباس نعیمی در جلسه پایش طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ضمن بیان این مطلب گفت: تا پایان مهر امسال، در راستای طرح مذکور، 672 معدن شناسایی و اولویت بندی شده و بر روی 194 معدن، اقدام کلینیکی شده است.

   وی ادامه داد: طی این مدت، 64 معدن به صورت مستقیم و 83 معدن از طریق فراهم کردن زیرساخت های لازم، احیا، فعال سازی و توسعه یافته اند. همچنین، اقدامات مربوط به صدور جواز تاسیس، افزایش ظرفیت و تامین مواد اولیه برای 12 واحد فرآوری از ۲۵ واحد هدفگذاری شده برای امسال انجام شده است.

   احیا، فعال سازی و توسعه 293 معدن تاکنون

   قائم مقام ایمیدرو با اشاره به عملکرد طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس از ابتدای اجرا تاکنون، تصریح کرد: از ابتدای فروردین 98 تا پایان مهر امسال، 2800 معدن شناسایی و اولویت بندی شده و روی 1214 معدن، اقدام کلینیکی شده است.

   وی افزود: در راستای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، تاکنون 293 معدن، احیا، فعال سازی و توسعه یافته است.

   برگزاری 60کارگروه استانی احیای معادن کوچک

   رضا عظیمی، مدیر اجرایی و دبیر کارگروه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس نیز در این جلسه بیان داشت: طی 7 ماهه امسال، بیش از 60 جلسه کارگروه استانی از طریق ویدئو کنفرانس و حضور در استان ها و 2 جلسه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی (استان اصفهان و ایمیدرو) برگزار شد.

   وی افزود: همچنین در این مدت، بیش از 22 جلسه با طرف های تفاهم نامه سرمایه گذاری، 15جلسه شورای هماهنگی، 15 جلسه داخلی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و نیز 13 جلسه با محوریت واگذاری هدفمند معادن در بورس به منظور تامین مالی برگزار شد.

   ارجاع 16 پرونده معدنی به بانک

   فرید دهقانی، مدیرعامل صندوق توسعه فعالیت های سرمایه گذاری معدنی در این جلسه گفت: اکنون، برای 35 معدن کوچک مقیاس در این صندوق، پرونده تشکیل شده است. از این میزان، 16 پرونده تکمیل، در حال ارجاع به بانک و صدور بیمه نامه است.

   وی ادامه داد: برای 14 پرونده نیز مهلت یک ماهه برای تکمیل مدارک داده شده است و پس از اتمام این مرحله، برای صدور بیمه نامه به بانک معرفی خواهند شد.

   در این جلسه، وجیه اله جعفری، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن، بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران، داریوش دیودیده، مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی، یونس محمدی، مجری طرح معادن کوچک مقیاس در شرکت ملی صنایع مس، حضور داشتند.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.