سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  • در کهن ترین معدن زیرزمینی سرب کشور صورت گرفت؛

   نهال توسعه "نخلک" با رونمایی از 6 پروژه جدید/ از اشتغالزایی جدید برای 160 نفر تا سهم 40 درصدی در تولید سرب کشور

   با راه اندازی و کلنگ زنی شش پروژه و طرح در مجتمع سرب نخلک، تولید و اشتغالزایی در کهن ترین معدن زیرزمینی ایران که قدمت آن به هزاره چهارم قبل از میلاد بر می گردد، جهش یافت.
   نهال توسعه "نخلک" با رونمایی از 6 پروژه جدید/ از اشتغالزایی جدید برای 160 نفر تا سهم 40 درصدی در تولید سرب کشور

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، راه اندازی و کلنگ زنی پروژه و طرح های مجتمع نخلک یکم اسفندماه جاری با حضور وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو و جمعی از مسئولان استانی و محلی انجام شد.


   احداث کارخانه جدید فرآوری ۱۸۰۰ تنی

   یکی از مهم ترین اقدامات توسعه ای که با راهبری ایمیدرو در مجتمع فوق کلید خورد، عملیات احداث کارخانه جدید فرآوری ۱۸۰۰ تنی نخلک (نوسازی) است. این کارخانه با هدف ارتقای ایمنی، افزایش کارایی تولید، سازگاری بیشتر با محیط زیست و کاهش انرژی نسبت به کارخانه قدیمی، از زمستان سال ۹۸ آغاز و افتتاح شد. میزان سرمایه گذاری در این کارخانه ۷۰ میلیارد ریال است.

   نوسازی کارخانه فوق از سوی راهبر پس از دریافت مجوز تایید شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران(شرکت تحت پوشش ایمیدرو)، وارد مرحله اجرا شد.


   کارخانه فرآوری ۲۰ هزارتنی مجتمع

   از سوی دیگر کارخانه فرآوری جدید مجتمع نیز با ظرفیت ۲۰ هزارتن با عیار ۵۵ درصد و با پیش بینی سرمایه گذاری ۸۵۰ میلیارد ریال احداث خواهد شد.


   ۴ طرح مجتمع در حوزه زیرساخت و مسئولیت اجتماعی

   علاوه بر پروژه های ذکر شده، در بخش زیرساخت و مسئولیت اجتماعی، کلنگ زنی پروژه آسفالت جاده اختصاصی مجتمع به طول ۱۰ کیلومتر، افتتاح طرح های مکانیزاسیون استخراج زیرزمینی(اسپیرال)، زمین ورزشی سه منظوره و محل اسکان پرسنل در نخلک انجام شد.


   اشتغالزایی جدید با رونمایی از پروژه ها

   با افتتاح پروژه های فوق، برای ۱۶۰ نفر شغل ایجاد می شود.


   توسعه اکتشاف و افزایش ذخیره

   طبق اعلام مسئولان این مجتمع، با توسعه اکتشافات، ذخیره ماده معدنی این مجموعه که چندی پیش ۱۵۰ هزار تن برآورد می شد، اکنون به بیش از ۵ میلیون تن رسیده است.


   جعفری: تولید بیش از 40 درصد سرب کشور در نخلک

   رئیس هیات عامل ایمیدرو در آیین افتتاح پروژه و طرح های این مجتمع طی سخنانی اعلام کرد: با توسعه مجتمع نخلک و تولید حدود ۴۲ هزار تن کنسانتره سرب در این مجموعه، بیش از ۴۰ درصد سرب کشور در این مجتمع تولید خواهد شد.

   وجیه اله جعفری افزود: مشارکت با بخش خصوصی، موجب احیا و توسعه مجتمع نخلک شد.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از نخلک به عنوان پایگاه تاریخی معدن یاد می شود و طی برهه ای در اینجا مسائل گردشگری بر فعالیت معدنی غالب شده بود. وی ادامه داد: با تلاش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و طی اعلام فراخوان، سرمایه گذار جذب و برنامه های توسعه ای ما در این مجموعه سرعت گرفت.


   مجتمع سرب و روی در فاصله ۱۲۵ کیلومتری شمال شرق نایین و ۴۵ کیلومتری شمال شرق انارک در حاشیه کویر مرکزی ایران (در استان اصفهان) واقع شده است.

   معدن سرب و روی نخلک یکی از کهن ترین معادن ایران محسوب می شود.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.