سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۲۱
  • آب شیرین خلیج فارس به استان یزد رسید

   آیین بهره برداری از قطعه دوم و سوم خط اول طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس هفته آینده برگزار می‌شود.
   آب شیرین خلیج فارس به استان یزد رسید

   به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز یزد، وزیر صنعت، معدن و تجارت از آیین بهره برداری و شروع عمیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رییس جمهور در هفته آینده خبر داد.


   علیرضا رزم حسینی افزود: این آیین روز یکشنبه بصورت ویدیوکنفرانسی با حضور رییس جمهور برگزار خواهد شد.


   وی با اشاره به جزییات این طرح گفت: قطعه ۲ خط یک انتقال آب خلیج فارس به صنایع سرچشمه و قطعه سه خط یک انتقال آب از خلیج فارس به اردکان (چادرملو) در این روز افتتاح خواهد شد.


   وزیر صمت همچنین اعلام کرد: عملیات اجرایی خط ۲ انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی نیز با دستور ویدیوکنفرانسی رییس جمهور، آغاز میشود.


   رزم حسینی در خصوص انتقال آب به اصفهان به عنوان بخش دیگری از طرح، گفت: روز یکشنبه همچنین عملیات اجرایی خط سه انتقال آب از خلیج فارس به استان اصفهان آغاز خواهد شد.


   وی همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی خط چهار انتقال آب به سیستان و بلوچستان افزود: در این روز بصورت همزمان عملیات اجرایی انتقال آب از دریای عمان (چابهار) به زاهدان نیز آغاز می‌شود.


   وزیر صمت حجم سرمایه گذاری در این طرح ملی انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان را ۱۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.


   وی افزود: به عینت رسیدن این رویای ناباورانه با افتتاح کامل خط اول و با این ریل گذاری صحیح و اجرای خطوط ۲ و سه و چهار، حیات و امید به توسعه پایدار را در فلات مرکزی و شرق کشور شاهد خواهیم بود انجام این طرح از منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و مورد تاکید ریاست محترم جمهوری بوده است.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.