سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  • جعفری در دیدار با مسئولان استان فارس تاکید کرد:

   ایمیدرو در 41درصد از مساحت استان فارس در حال اکتشاف است/ اجرای برنامه اکتشاف در سه پهنه

   رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: این سازمان در 41درصد از مساحت استان فارس در حال انجام فعالیت های اکتشافی است.
   ایمیدرو در 41درصد از مساحت استان فارس در حال اکتشاف است/ اجرای برنامه اکتشاف در سه پهنه
   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وجیه ا... جعفری در نشست با استاندار فارس، نمایندگان مجلس و مسئولان این استان ضمن بیان برنامه اکتشاف در سه پهنه در حال انجام است،‌ تصریح کرد: این پهنه ها شامل «پهنه شمال» به مساحت 17 هزار کیلومتر مربع، «پهنه پتانسیل یابی دولومیت جنوب» به مساحت 28 هزار کیلومتر مربع و «پهنه پتانسیل یابی شهرستان ممسنی» به مساحت 55 هزار کیلومتر مربع است.

   وی ادامه داد: در پهنه شمال، فاز شناسایی و پی جویی 5 هزار کیلومتر مربع در قالب 14 محدوده در زمینه پلی متال (آهن، کروم، مس و منگنز) انجام می شود. این فاز در صورت شدت نیافتن بیماری کرونا تا پایان خرداد جاری به اتمام می رسد.

   جعفری خاطرنشان کرد: در پهنه دولومیت، بر روی 180 کیلومترمربع (به دلیل سیلیس بالا) در حال تست تکنولوژی در مرکز تحقیقات کرج هستیم که امیدواریم تا شهریور به نتیجه رسد.

   وی افزود: در پهنه ممسنی نیز 750 کیلومتر مربع در قالب 10 محدوده (9 محدوده آهک و یک محدوده بوکسیت و فسفات) به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معرفی شده و طی هفته جاری جلسه دفاعیه با کارشناسان این سازمان برگزار می شود.

   وی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با ایجاد تفاهم با سازمان حفاظت محیط زیست استان، برنامه های اکتشاف محدوده های حفاظت شده را به پیش بریم. جعفری در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به فعالیت صنایع فولادی و اجرای طرح های توسعه فولادی استان فارس، ایمیدرو درصدد است تا شرایط تامین مواد اولیه مورد نیاز این واحدها را از معادن این استان فراهم کند. وی افزود: هدف ما در استان فارس، تامین مواد اولیه صنایع معدنی این استان در چارچوب قانون است.

   در این نشست، عنایت ا... رحیمی، استاندار فارس، ابراهیم عزیزی، نماینده شیراز، رحیم زارع، نماینده آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان، فرهاد طهماسبی نماینده نی ریز، حمید ظهرابی، مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان فارس، حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و تعدادی از مسئولان شرکت های فولادی حضور داشتند.
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.