سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: شمش طلا -
   تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
  • مدیرعامل ایمپاسکو مطرح کرد:

   افزایش ظرفیت تولید شمش طلا با بهره برداری از کارخانه شمش طلا در هیرد

   مدیرعامل ایمپاسکو اعلام کرد: با بهره برداری از کارخانه شمش طلا در هیرد، شاهد ایجاد ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا در خراسان جنوبی خواهیم بود.
   هیرد به جمع تولیدکنندگان شمش طلا می پیوندد

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، امیرعلی طاهرزاده با بیان این مطلب گفت: با بهره برداری از کارخانه شمش طلا در هیرد، شاهد ایجاد ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا در خراسان جنوبی خواهیم بود و این مجتمع به جمع تولیدکنندگان شمش طلا در کشور می پیوندد.

   وی افزود: ایمپاسکو با در اختیار داشتن مجتمع طلای موته و هیرد سهم روبه رشدی در تولید طلای کشور خواهد داشت.
   مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در ادامه تصریح کرد: عملیات اجرایی کارخانه فرآوری طلای هیرد با هدف ایجاد ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا از خرداد ماه سال ۹۸ با استفاده از توان بخش خصوصی آغاز و با افتتاح و بهره برداری از معدن و کارخانه طلای هیرد برای حدود ۲۰۰ نفر در منطقه کمتر توسعه یافته خراسان جنوبی، به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند.
   طاهرزاده با اشاره به میزان تولید شمش طلا در مجتمع موته به عنوان قدیمی ترین تولیدکننده شمش طلا گفت: در راستای تولید پایدار اقدامات لازم در جهت بهره برداری از معدن طلای دره اشکی در سال جاری در دست انجام است. همچنین تولید حداقل ۳۰۰ کیلوگرم شمش طلا در این مجتمع طی سال جاری پیش بینی شده است.

   وی خاطر نشان کرد: طرح جامع طلا به عنوان نقشه راه از اهمیت ویژه ای برخوردار است که توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حال اجرا بوده و برنامه ریزی آن طی سال جاری ارائه می شود.
   مدیر عامل ایمپاسکواظهار داشت: با توجه به اینکه صرفا بخش کوچکی از تقاضای طلای کشور توسط معادن داخلی تامین می شود، لذا توجه به سرمایه گذاری در حوزه اکتشاف و بهره برداری از ذخایر طلا جزو اولویت های دولت و ایمپاسکو است.
   طاهرزاده با اشاره به شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران به عنوان یکی از شرکت های تابعه ایمیدرو گفت : این شرکت در سال ۹۹ موفق به تولید ۱۰۴۱ کیلوگرم شمش طلا شد که رشد ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن نشان داد. پیش بینی می شود در سال ۱۴۰۰ میزان تولید در این شرکت با جهش قابل توجهی همراه باشد.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.