سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  • کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بخش معدن مکزیک

   جذابیت سرمایه گذاری در بخش معدن مکزیک کاهش یافت.
   کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بخش معدن مکزیک
   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت The Rio Times جذابیت سرمایه گذاری در بخش معدن مکزیک با افت 4 پله ای از رتبه 38 به رتبه 42 جهان کاهش یافت.

   موسسه فریزرFraser کانادا در گزارش جهانی خود که به طور سالانه منتشر می شود از کاهش رتبه مکزیک در جذابیت سرمایه گذاری بخش معدن به دلیل تغییر در سیاست های بخش صنعت خبر داد.

   در همین رابطه، فرناندو آلانیس Fernando Alanís، رئیس اتاق معدنکاری مکزیک اعلام کرد: مالیات یکی از دلایل اصلی کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بخش معدن مکزیک است.

   وی افزود: فعالیت های بخش معدن مکزیک بین ماه آوریل تا ماه مه 2020 میلادی به دلیل پاندمی کرونا تقریبا کاهش 50 درصدی داشت. با این وجود طی سال 2020 میلادی دریافت مالیات از بخش معدن این کشور 1.2 درصد نسبت به سال 2019 میلادی افزایش یافت.

   مکزیک بزرگترین تولیدکننده نقره جهان وعلاوه بر آن یکی از برترین تولیدکنندگان طلا، مس و روی در جهان است. پتانسیل های معدنی مکزیک منجر به جذب بیش از 250 شرکت اکتشافی بخش خصوصی برای فعالیت در این کشور شده است.

   بخش معدن یکی از منابع مهم درآمد مکزیک است که با ایجاد 379 هزار شغل مستقیم و حدود 2 میلیون شغل غیرمستقیم نقش مهمی در اشتغالزایی کشور نیز دارد.

   اگرچه، دولت مکزیک با وجود اصلاح ساختار آموزشی و نیز افزایش پذیرش دانشجودر دانشگاه ها همچنان با کمبود متخصصین زمین شناسی در بخش معدن این کشور مواجه است.
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.