سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  • مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو مطرح کرد:

   برنامه ایمیدرو برای ایجاد فضای رقابتی در زنجیره فولاد/ شفافیت؛ راهبردی موثر برای کشف قیمت ها در زنجیره

   مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو گفت: ایمیدرو به دنبال ایجاد و تقویت یک ساختار رقابتی در زنجیره فولاد است. وی افزود: این سازمان علاوه بر انتهای زنجیره، راهبری و ایجاد فضای رقابتی در بخش های کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی از طریق بورس کالا را، مورد تاکید قرار داده است.
   برنامه ایمیدرو برای ایجاد فضای رقابتی در زنجیره فولاد/ شفافیت؛ راهبردی موثر برای کشف قیمت ها در زنجیره
   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، امیر صباغ افزود: ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای کل زنجیره را می بیند و می‌داند زمانی که فولاد در انتهای زنجیره به صورت شفاف در بورس کالا تعیین قیمت می شود، باید بتواند منافع و شفافیت را به سایر بخش ها نیز منتقل کند. این موضوع سبب خواهد شد ایران در حد کلاس دهمین فولادساز دنیا عمل کند.

   وی اظهار داشت: برای ایمیدرو نه تنها تمام فرآیندها در زنجیره فولاد از اهمیت بالایی برخوردار است بلکه تولید پایین دست و حتی تامین نیاز خودروساز داخلی نیز مهم است. وی افزود: از این رو ایمیدرو به عنوان یک سازمان دولتی که تمام منابع مالی فروش آن به خزانه وارد می شود نمی تواند منافع مردم را نادیده بگیرد.

   صباغ اظهار داشت: ساختار باید به گونه ای طراحی شود که امکان رقابت در همه بخش ها وجود داشته باشد و در فضای شفافی قیمت ها کشف شود. از سوی دیگر متقاضیان خرید و همینطور فروشندگان باید "فرصت برابر" برای حضور در مزایده ها داشته باشند.
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.