سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: معادن -
   تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  • در جلسه فرمانداری تربت حیدریه مطرح شد:

   جعفری: ارایه بسته های سرمایه گذاری، بهترین روش توسعه معادن است

   رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: ارایه پیشنهادها به صورت بسته سرمایه گذاری، بهترین روش جذب سرمایه گذار برای توسعه معادن است.
   جعفری: ارایه بسته های سرمایه گذاری، بهترین روش توسعه معادن است

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وجیه اله جعفری عصر امروز در نشستی در فرمانداری تربت حیدریه، تاکید کرد: مطلوب است که به جای اقدامات مجزا، طرح‌های مزایده ای در قالب بسته های سرمایه گذاری ارایه شود.

   وی با اشاره به نقش ایمیدرو اظهار داشت: اکتشاف بهترین مرحله ای است که این سازمان می تواند وارد عمل شود.
   جعفری ادامه داد: اقدامات پرریسک همچون اکتشاف که برای بخش خصوصی هزینه بر و زمان بر است از سوی ایمیدرو انجام می شود و این سازمان می تواند کمک شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی را نیز جلب کند.

   محدودیتی برای هزینه های اکتشاف نداریم
   وی ادامه داد: ایمیدرو هیچ محدودیتی برای انجام فعالیت های اکتشافی و هزینه آن ها ندارد و با همکاری سازمان صمت استان ها این مهم را انجام می دهد.
   جعفری افزود: طرح احیا معادن کوچک طی بیش از دو سال گذشته از سوی ایمیدرو و به نیابت از وزارت صنعت معدن و تجارت در حال اجرا است و در کنار آن طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن هم برای حمایت از بخش خصوصی فعالیت می کند.

   معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: این سازمان علاوه بر اقدامات فوق، طرح توسعه گوهرسنگ ها را به عنوان اقدام حمایتی از بخش خصوصی در دست اجرا دارد.
   به گفته جعفری، ایمیدرو با استفاده از منابع مالی شرکت های بزرگ در بانک ها و همچنین نهاد صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، از توسعه معادن حمایت می کند.
   در این نشست حسین شرافتی راد فرماندار تربت حیدریه و محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی به ارایه پتانسیل های توسعه معادن منطقه پرداختند. همچنین محمد توکلی معاون سازمان صمت خراسان رضوی و سید رضا عظیمی مجری طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک گزارشی از اقدامات انجام شده در جهت توسعه معادن استان و شهرستان ارایه دادند‌.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.