سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: ایمیدرو گوهرسنگ -
   تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
  • برنامه راه اندازی مرکز آموزش نیروی ماهر فرآوری گوهرسنگ در تایباد

   راه اندازی مرکز آموزش نیروی ماهر فرآروری گوهرسنگ با حمایت ایمیدرو در این شهرستان مورد توجه است.
   برنامه راه اندازی مرکز آموزش نیروی ماهر فرآوری گوهرسنگ در تایباد

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، ابومحمد هاشمی مجری طرح گوهرسنگ در بازدید از ظرفیت های شهرستان تایباد و مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید عباسیان شهرستان تایباد با اعلام مطلب فوق گفت: وجود منطقه ویژه معدنی در تایباد خود موید پتانسیل بالای این شهرستان در حوزه معادن است.

   وی با اشاره به ظرفیت های غنی این شهرستان در حوزه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، اظهار داشت: همسایگی با کشور افغانستان که دارای معادن بکر سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی است، می‌تواند در رشد صنعت گوهرتراشی و ساخت زیورآلات در شهرستان تاثیر بسزایی داشته باشد.
   مجری طرح گوهرسنگ ادامه داد: گمرک دوغارون تایباد با بیش از یک صد سال قدمت یکی از قدیمی‌ترین گمرکات ایران است که در زمینه‌های صادرات، واردات، ترانزیت و مسافری فعالیت دارد.
   هاشمی با اشاره به پتانسیل های معدنی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی استان خراسان رضوی، عنوان کرد: در گزارش های سازمان صنایع و معادن به آثار معدنی، پروانه های اکتشافی متعدد فیروزه و آگات و در نهایت پروانه‌های بهره برداری فیروزه و عقیق اشاره شده است.
   وی افزود: در مطالعات اخیر، تعداد 19 اثر معدنی از انواع بریل (آکومارین)، سافیر، یاقوت، روتیل، ارتوز، فیروزه قوچانی(کریزوکلا)،آگات، ژاسپر، عقیق سلیمانی، اوپال، گارنت، در کوهی، رز کوارتز، آندوالوزیت، ایلمنیت، آراگونیت و پلی گورسکیت شناسایی شده است.
   مجری طرح گوهرسنگ عنوان کرد: با توجه به مطالب فوق، اجرای این طرح، ایجاد کارگاه‌های آموزشی به ‌منظور آموزش و تربیت نیروی ماهر جهت فرآوری سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی تاثیر بالایی در اشتغال زایی دارد.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.