سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
  • در مراسم پایانی پنجمین همایش HSEE عنوان شد:

   تاکید جعفری بر تحلیل و ارزیابی دقیق وقایع در حوزه "بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی"

   رئیس هیات عامل ایمیدرو، بررسی دقیق، ریشه یابی، تحلیل و ارزیابی وقایع در حوزه "بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی" را مورد تاکید قرار داد.
   تاکید جعفری بر تحلیل و ارزیابی دقیق وقایع در حوزه "بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی"
   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وجیه اله جعفری که صبح امروز در مراسم پایانی و معرفی شرکت های برتر "پنجمین همایش بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی" شرکت ها و واحدهای زیرمجموعه و وابسته ایمیدرو سخن می گفت، افزود: پس از ریشه یابی و تحلیل داده ها، اجرایی کردن اقدامات اصلاحی و موثر برای پیشگیری و مهار حوادث از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

   معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه ارزیابی ها زیرنظر معاونت برنامه ریزی و توسعه ایمیدرو انجام می شود، اظهار داشت: این سازمان در دوره های بعدی اقدامات تشویقی و تنبیهی را در حوزه HSEE به کار می گیرد و پاسخگویی شرکت ها و واحدهای تابعه و وابسته را مطالبه می کند.

   وی با تاکید بر اینکه صیانت از انسان ها، اولویت نخست ایمیدرو در این حوزه است، افزود: ایمیدرو به همراه شرکت های وابسته و تابعه، با به کارگیری دانش روز و بین المللی، چشم اندازی شفاف در این حوزه تدوین می کنند.

   جعفری، "هدف صفر" (بدون حادثه منجر به فوت و بدون واحد آلاینده) را چشم انداز حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی دانست و افزود: این هدف نیازمند همکاری به منظور برنامه ریزی و تعریف استانداردها در سطح ستادی، شرکت ها و واحدهای وابسته و تابعه است.

   وی خواهان ارایه برنامه شرکت ها، مجتمع ها و واحدها در حوزه HSEE شد و افزود: این برنامه ها باید سال جاری و سال 1401 را را دربرگیرد و در عین حال پروژه ها و زیرپروژه های آن ها مشخص باشد.

   به گفته جعفری، انجام اقدامات اصلاحی، روش ها و زمان بندی مربوطه باید در برنامه ها (به صورت کمی نیز) اعلام شود.

   رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین به اجرای برنامه های آموزشی در کاهش حوادث اشاره کرد و اظهار داشت: آموزش همچنین اثر مستقیم بر فعالیت ها و تولید دارد.

   همکاری با دانش بنیان ها

   جعفری در ادامه گفت: همکاری با شرکت های دانش بنیان یکی از روش هایی است که شرکت ها می توانند برای کسب نتیجه موثر و مطلوب مورد استفاده قرار دهند. رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: انجام اقدامات لازم از جمله پژوهش و آموزش برای تدوین استانداردهای حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی مورد حمایت ایمیدرو قرار می گیرد و شرکت ها از این فرصت برای تحقق اهداف مورد نظر استفاده کنند.

   تقدیر از شرایط تولید و صادرات به رغم تحریم ها

   جعفری در بخش دیگری از سخنانش گفت: سال گذشته به رغم فشار تحریم ها و تنگناهای موجود، تولید و صادرات در بخش معدن و صنایعه معدنی عملکردی مناسب داشت و این امر نتیجه همکاری و همدلی تمامی همکاران در سطوح مختلف بوده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

   معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین به اهمیت روزافزون حوزه HSEE در سطح جهانی اشاره کرد و اظهار داشت: امروزه شرکت ها، تولیدات معدن و صنایع معدنی را به سمت "کربن و ضایعات صفر" در بازه زمانی 5 و 10 ساله تعریف کرده اند. وی ادامه داد: شرکت های ایرانی نیز ناگزیر به بهره گیری از روش هایی برای تولید با کربن و ضایعات صفر هستند که در این مسیر استفاده از دانش روز و شرکت های دانش بنیان، روشی موثر برای تحقق هدف فوق است. در پایان این همایش که به صورت آنلاین برگزار شد، شرکت ها و واحدهای برتر حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی معرفی شدند.
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.