سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  • در آیین امضای تفاهم‌نامه بین وزارت صمت و نیرو برای احداث 10هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی مطرح شد:

   محرابیان: برنامه‌ریزی برای احداث ۳۵ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی

   وزیر نیرو گفت: برنامه‌ریزی کردیم که 35 هزار مگاوات ظرفیت جدید در بخش نیروگاهی ایجاد کنیم که از این میزان 15 هزار مگاوات به صورت سیکل ترکیبی و بخار در بخش نیروگاه‌های حرارتی است که توسط وزارت نیرو، شرکت‌های تابعه و بخش خصوصی انجام می‌شود.
   محرابیان: برنامه‌ریزی برای احداث ۳۵ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، علی اکبر محرابیان که در آیین امضای تفاهم‌نامه بین وزارتخانه ای صنعت، معدن و تجارت و نیرو برای احداث 10هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی سخن می گفت، افزود: برای احداث این ظرفیت نیروگاهی، پروژه‌هایی تعریف شده و اکنون به دنبال اجرا هستیم و علاوه بر این، ایجاد 10هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر نیز توسط وزارت نیرو برنامه‌ریزی شده است.
   وی گفت: طی دو دهه گذشته شاهد ایجاد ظرفیت‌های عظیم در حوزه صنایع و معادن انرژی‌بر بوده‌ایم و با توجه به محوری بودن بخش صنعت و معدن در حوزه فولاد، مس و آلومینیوم، رشد تقاضای انرژی در این بخش‌ها را شاهد بوده‌ایم.
   وزیر نیرو با بیان اینکه کشورمان در زمینه انرژی های تجدید پذیر توان زیادی دارد، گفت: وجود ۳۰۰ روز آفتابی در کشور سرمایه‌گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر را مقرون به صرفه کرده است.
   گفتنی است وجیه الله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو و مدیران عامل شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی در این مراسم حضور داشتند.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.