سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  • در جشنواره اینوماین ۳ مطرح شد:

   جعفری: حمایت ایمیدرو از شکل گیری کسب و کار دانش بنیان مبتنی بر فناوری/تجاری سازی 2 ایده برتر جشنواره اینوماین 2

   رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در حال حاضر یکی از وظایف دولت به ویژه سازمان های توسعه ایی مثل ایمیدرو حمایت از شکل‌گیری کسب و کار دانش بنیان نوظهور مبتنی بر فناوری است؛ که بتوانند بیشترین نرخ رشد را به خود اختصاص داده و سهم بیشتری از بازار اقتصادی کشور را تصاحب کنند.
   جعفری: ایمیدرو از شکل گیری کسب و کار دانش بنیان مبتنی بر فناوری حمایت می کند/تجاری سازی 2 ایده برتر جشنواره اینوماین 2

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری در آیین افتتاح جشنواره و نمایشگاه ایده های ارزش آفرین(اینوماین ۳) افزود: امروز احساس نیاز برای گذر از اقتصاد منبع محور به اقتصاد دانش بنیان در تمامی جوامع بیش از پیش احساس می‌شود و در این راستا باید زمینه تولید محصولات دانش‌بنیان را از طریق شکل‌گیری کسب و کار دانش بنیان کوچک و متوسط فراهم کرد تا از دایره رقابت جا نمانیم.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما بر این باوریم که سرمایه‌‌های اقتصادی کشورمان تنها محدود به منابع زیرزمینی مانند نفت و معادن نیست بلکه نیروی انسانی سرمایه اصلی به حساب می‌آید؛ در واقع اصول بنیادی اقتصاد دانش‌بنیان بر نیروی انسانی خلاق و متخصص استوار شده است.

   جعفری افزود: بر این اساس، کشور ما با در اختیار داشتن جمعیت جوان و پتانسیل های بالا در زمینه‌های فناوری، چند سالی است که در این مسیر حرکت خود را آغاز کرده است و با وجود تحریم های ظالمانه، اقتصاد کشور در حال تغییر شکل از منبع‌محوری به دانش‌بنیانی است.

   نگاهی به نتایج دو دوره قبل جشنواره و اطلاعات جشنواره اینوماین 3

   رئیس هیات عامل ایمیدرو در خصوص دستاوردهای جشنواره اینوماین 1 و 2 گفت: در اینوماین یک، 113 ایده به جشنواره ارایه شد و در نهایت 10 ایده برتر انتخاب شد.

   وی افزود: در اینوماین دو، 123 ایده به جشنواره ارایه شد که 2 ایده منتخب تجاری سازی شده است.

   جعفری عنوان کرد: تعداد ایده های دریافتی اینوماین سه، 150 مورد است که از این تعداد 60 ایده پذیرفته شده است.

   اقدامات ایمیدرو در حوزه ارتقاء نوآوری و حمایت از مولفه های مرتبط با آن

   رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به مهم ترین اقدامات این سازمان در حوزه ارتقا اکو سیستم نوآوری و حمایت از مولفه های مرتبط با آن، گفت: تاسیس موسسه پژوهشی و آموزشی دانشگاه تهران و ایمیدرو (یونیدرو)، تاسیس مرکز نوآوری و توسعه کسب و کارهای نوین در حوزه معدن و صنایع معدنی (ایمینو)، ایجاد مرکز هوشمندی و رصدخانه فناوری و نوآوری صنایع معدنی و اجرای پرو‌ژه‌های پژوهشی، کاربردی و تقاضا محور از جمله اقدامات ایمیدرو در این بخش است.

   وی گفت: معدن و صنایع معدنی با سهم ۲۳ درصد ارزش بورس و ظرفیت های بالقوه شرکت های این حوزه، شرایط همکاری هم افزا با دانشگاه و مراکز علمی را دارا است.

   جعفری افزود: امیدواریم با کمک و حمایت شرکت ها و مجموعه دانشگاهی در بخش معدن و صنایع معدنی بتوانیم نوآوری و ارایه ایده برای حل مسائل مرتبط با تولید را بیش از پیش شاهد باشیم.

   کاهش ضایعات و کربن در بخش تولید

   جعفری در بخش دیگری از سخنانش گفت: برنامه ریزی برای کسب دانش "کاهش ضایعات و کربن در بخش تولید" از طریق برگزاری جشنواره اینوماین مورد توجه است. امروز بحث کربن و ضایعات صفر در صنعت در شمار الزامات شرکت های جهانی قرار گرفته است.

   وی گفت: به طور حتم استفاده از ظرفیت های علمی از مراحل اکتشاف، استخراج و در بخش نهایی(تولید محصول) ما را به ضایعات صفر نزدیک خواهد کرد.

   برنامه تعریف ۱۲ میلیارد دلار طرح تا سال ۱۴۰۴

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: ایمیدرو از آغاز به کار خود، ۲۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری با بخش خصوصی تعریف کرد و تا سال ۱۴۰۴ این رقم تا ۳۵ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

   وی افزود: ایمیدرو در طول چند سال گذشته تلاش کرده تا در حوزه تنظیم و تسهیل گری و به ویژه بسترسازی برای بخش خصوصی اقدامات توسعه ای را عملیاتی کند.

   جعفری عنوان کرد: در این راستا ۷.۶ میلیارد دلار از طرح ها توسط بخش خصوصی و با هدایت و حمایت ایمیدرو تعریف شد که ۲.۷ میلیارد دلار آن در سال گذشته افتتاح شد.

   وی ادامه داد: اعتقاد داریم حضور بخش خصوصی باید در اجرا پررنگ شده و ایمیدرو عملکرد حمایتی و توسعه ای خود را دنبال کند.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.