سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: ایمیدرو معدنکاری سبز -
   تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
  • تا افق ۲۰۲۸ پیش بینی شده است؛

   رشد 9.9 درصدی بازارجهانی معدنکاری سبز

   بنا بر پیش بینی های انجام شده، بازار معدنکاری سبز با نرخ رشد مرکب سالیانه 9.92 درصدی طی بازه زمانی سالهای 2021تا 2028 میلادی در حال رشد است.
   رشد 9.9 درصدی بازارجهانی معدنکاری سبز

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت EIN PRESSWIRE انتظار می رود بازار جهانی معدنکاری سبز با نرخ رشد مرکب سالیانه 9.92 درصدی در طی سالهای 2021 تا 2028 میلادی به رشد خود ادامه دهد. بنابر این، بازار معدنکاری سبز از 7 میلیارد و 710 میلیون دلار در سال 2020 میلادی به 16 میلیارد دلار در سال 2028 میلادی افزایش می یابد.

   اروپا طی سال 2020 میلادی با دارا بودن 45.69 درصد از سهم بازار جهانی معدنکاری سبز بر این بازار تسلط داشت. دلیل این امر، تمرکز اروپا بر پذیرش فناوری های معدنکاری سبز به منظور کاهش آلودگی واثرات جهانی گرمایش زمین است. همچنین این منطقه یکی از بزرگترین مصرف کنندگان فناوری های معدنکاری سبز و نیز توسعه آن ها است.

   این در حالی است که پیش بینی می شود خاورمیانه و آفریقا طی بازه زمانی 2021 تا 2028 میلادی با 10.63 درصد بالاترین نرخ رشد مرکب سالیانه را داشته باشند. بسیاری از کشورهای این منطقه در حال کار بر روی استقرار فناوری ها ی معدنکاری سبز به منظور ترویج توسعه پایدار فعالیت ها ی معدنی هستند.


   پیشروان معدنکاری سبز

   نام شرکت هایی همچون گلنکو، ریوتینتو، بی اچ پی بیلیتون،واله، تا تا استیل،آنگلو امریکن و فریپورت مک موران در میان بازیگران کلیدی بازار جهانی معدنکاری سبز به چشم میخورد.

   این شرکت ها اکنون بر اجرای استراتژی هایی همچون پذیرش فناور های جدید، نوآوری در محصول، ادغام ،سرمایه گذاری مشترک و نیز اتحاد و مشارکت برای بهبود موقعیت بازار خود در صنعت جهانی معدنکاری سبز تمرکز کرده اند.

   در آوریل 2019 میلادی، ریوتینتو از پیوستن این شرکت به طرح معدنکاری سبز بانک جهانی به منظور کمک به کشورهای در حال توسعه برای استخراج لیتیم،کبالت و سایر مواد معدنی خبر داد.

   این در حالی است که در اکتبر همان سال، بی اچ پی بیلیتون نیز اعلام کرد که چهار قرارداد انرژی های تجدیدپذیر را به منظور تامین عملیات مس شیلی امضا کرده است. با امضای این قراردادها که اجرای آن از سال 2021 میلادی آغاز شد، هزینه های انرژی در عملیات های مس شیلی تا 20 درصد کاهش خواهد یافت.

   افزایش تقاضا برای کاهش اثرات زیست محیطی فرآیندهای استخراج، رشد بازار جهانی معدنکاری سبز را سرعت بخشیده است. علاوه بر این، بسیاری از کشورهای سراسر جهان به سمت پذیرش یک اقتصاد کم کربن در حرکت هستند تا رشد فناوری های معدنکاری سبز را تقویت کنند.

   همچنین در بخش معدن، افزایش استفاده از خودروهای برقی که با باتری کار می کنند احتمالا منجر به رشد بازار دربازه زمانی یاد شده، خواهد شد. با این حال، افزایش تعداد فعالیت های معدنی غیرقانونی در جهان می تواند رشد بازار را در بازه زمانی 2021 تا 2028 میلادی با مشکل مواجه کند.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.