سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۵/۱۲

  • 30 هزار هکتار زمین برای احداث صنایع معدنی در جنوب کشور اختصاص یافت

   سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: 30 هزار هکتار در قالب مناطق ویژه در سواحل جنوبی کشور برای توسعه طرح های معدنی و صنایع معدنی توسط بخش خصوصی، اختصاص یافته است.
    30 هزار هکتار زمین برای احداث صنایع معدنی در جنوب کشور اختصاص یافت

    به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ این میزان مساحت در 3 منطقه در استان های هرمزگان و فارس شامل «پارسیان» و «منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس» و لامرد (جنوب استان فارس) با عنوان «منطقه ویژه صنایع انرژی بر» واقع شده اند.
   در این مناطق سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با آماده سازی زیرساخت ها و ارایه امکانات،‌ خدمات و عرضه انرژی لازم،‌ شرایط ایجاد و توسعه صنایع معدنی انرژی بر از سوی بخش خصوصی و خارجی را فراهم کرده است به طوری که در منطقه ویژه صنایع معدنی خلیج فارس تاکنون 3 میلیارد دلار سرمایه برای راه اندازی طرح ها،‌ جذب شده است.
   راه اندازی طرح هایی همچون فولاد هرمزگان،‌ فولاد کاوه جنوب،‌فولاد صبا،‌ آلومینیوم المهدی و هرمزآل ،‌ سبب ورود این میزان سرمایه به منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس- واقع در بندرعباس- شده است.
   سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، راه اندازی منطقه ویژه صنایع انرژی بر در لامرد(جنوب استان فارس) و پارسیان(استان هرمزگان) را پیش رو دارد که هدف آن افزایش تولید محصولاتی همچون آلومینیوم،‌ سیمان و... با هدف توسعه صادارت غیرنفتی،‌ افزایش درآمد های ارزی،‌ اشتغال و توسعه مناطق جنوبی کشور است. طرح های این مناطق با استفاده از انرژی گاز پالایشگاه های منطقه عسلویه توسعه خواهند یافت.
   طبق برنامه ریزی صورت گرفته و با هدف استفاده از مزیت گاز طبیعی عسلویه و دسترسی به مواد معدنی کشور، انتظار می رود در افق 1404 سالانه بیش از 10 میلیارد دلار صادرات از این مناطق ویژه صورت گیرد. میزان اشتغال این مناطق هم بیش از 50 هزار نفر پیش بینی شده است.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.