سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: انقلاب صنعتی نسل 4 -
   تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  • معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد؛

   نشست هم اندیشی برای استقرار انقلاب صنعتی چهارم در بخش معدن و صنایع معدنی

   معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد: نخستین نشست هم اندیشی تبیین سیاست های استقرار انقلاب صنعتی چهارم در بخش معدن و صنایع معدنی، با حضور شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی برگزار می شود.
   نشست هم اندیشی برای استقرار انقلاب صنعتی چهارم در بخش معدن و صنایع معدنی

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، امیر خرمی شاد با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به تاثیرگذاری فناوری های نسل 4 و افزایش رقابت پذیری شرکت ها، کاهش آلایندگی و افزایش ایمنی و در نهایت رشد سودآوری آنها، لازم است سیاستگذاری مناسبی برای هدایت شرکت های معدنی و صنایع معدنی جهت استفاده هوشمند از مزیت های این فناوری صورت گیرد.

   وی ادامه داد: همچنین، با توجه به لزوم حفظ ذخایر معدنی برای نسل های آینده و استفاده بهینه از این ذخایر، لازم است از فناوری های نوین در این حوزه بهره برد. با استقرار فناوری های مذکور، شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی مطابق با تغییرات بیرونی، توانمند شده و می توانند در راستای افزایش ارزش افزوده صنعتی، گام های موثری بردارند.

   حضور شرکت های بزرگ زنجیره فولاد، مس و آلومینیوم در نشست

   معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو خاطرنشان کرد: این سازمان با درک اهمیت موضوع یاد شده، نخستین نشست هم اندیشی را با هدف سیاستگذاری و هدایت شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی به این سمت، در تاریخ یکم خرداد 1401 برگزار می کند.

   وی افزود: شرکت های بزرگ زنجیره فولاد، مس و آلومینیوم کشور در این نشست حضور خواهند داشت و از طریق ایجاد زیرساخت های مورد نیاز فناوری و استقرار آنها در شرکت های بزرگ، مسیر برای استفاده سایر شرکت های کوچک و متوسط بخش معدن و صنایع معدنی در این حوزه هموار خواهد شد.


   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.