سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۵/۱۳
  • رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد:

   طرح های منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان فعال شد

   رییس هیات عامل ایمیدرو از فعال شدن طرح های زیرساختی منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان خبر داد.
   طرح های منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان فعال شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ مهدی کرباسیان که روز یکشنبه 12 مرداد ماه همراه هیاتی از مدیران این سازمان و مجریان این طرح ها از منطقه ویژه پارسیان و لامرد بازدید می کرد افزود: با توجه به مزیت های این دو منطقه و ذخایر غنی گاز و دسترسی به منطقه عسلویه و نیز وجود آب های آزاد برای صادارت محصول به بازارهای بین المللی، ‌مناطق ویژه پارسیان و لامرد مستعد سرمایه گذاری هستند و باید هر چه سریع تر زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این مناطق آماده شود.
   رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: برای آماده سازی زیربناها امسال بودجه این مناطق از 15 میلیارد تومان سال قبل به 150 میلیارد تومان افزایش یافته که امیدواریم با این اقدام، منطقه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده شود.
   کرباسیان در این سفر ابتدا با هیات همراه از منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان واقع در استان هرمزگان بازدید کرد. مجری طرح طی گزارشی از اعلام آمادگی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این منطقه در زمینه فولاد،‌ آلومینیوم و پتروشیمی خبر داد و اظهار داشت: به برخی از متقاضیان، زمین برای ساخت تحویل داده شده و برخی دیگر مشغول مذاکره برای تحویل زمین هستند.
   وی تصریح کرد: برای منطقه پارسیان احداث بندری با ظرفیت نهایی 40 میلیون تن جا به جایی کالا، پیش بینی و مطالعات لازم انجام شده که پس از اخذ مجوز از محیط زیست، امیدواریم عملیات ساخت بندر امسال آغاز شود. به گفته وی آب، برق و گاز برای این منطقه تامین شده و در حال عقد قراردادهای اجرایی هستیم.
   وی در این بازدید در نشستی مشترک با مجریان طرح،‌ مقامات محلی،‌ فرماندار،‌ امام جمعه و اعضای شوراهای پارسیان از اهمیت طرح منطقه پارسیان در ایجاد رونق اقتصادی و شغل برای جوانان منطقه سخن گفت و افزود: با راه اندازی طرح های این منطقه بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی حل و فصل می شود و منطقه شاهد رونق چشمگیری خواهد شد.
   معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: منطقه پارسیان به دلیل اینکه صنایع بزرگ متعددی را در خود جای خواهد داد و سبب توسعه منطقه و کشور خواهد شد، یک پروژه مهم و بااهمیت محسوب می شود و به همین دلیل همه باید کمک کنیم با سرعت بیشتری به نتیجه و بهره برداری برسد زیرا منافع آن به همه جامعه باز خواهد گشت.
   رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی افزود: ایمیدرو در اجرای این مناطق و صنایع، ملاحظات زیست محیطی را در راستای توسعه پایدار با اولویت ویژه مورد توجه قرار خواهد داد.
   کرباسیان همچنین از عملیات اجرای طرح احداث بزرگراه پسکرانه بندر پارسیان که به طول 14.5 کیلومتر در دست اجرا است بازدید کرد.
   منطقه ویژه انرژی بر پارسیان در زمینی به وسعت 10 هزار هکتار در نزدیکی شهرستان پارسیان در استان هرمزگان قرار گرفته است.
    

   گالری
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.