سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۵/۱۵
  • با سرمایه گذاری و احداث طرح آب زدائی از لجن کنورتور:

   بزرگترین پروژه تحقیقاتی صنعت فولاد در ذوب آهن اصفهان کلید خورد

   محمد رضایی معاون برنامه ریزی و توسعه گفت : با توجه به اجرای موفقیت آمیز طرح پایلوت "مطالعه ،آزمایش واجرای طرح پایلوت آبزدایی از لجن کنورتور" در ذوب آهن، به منظور اجرایی شدن نتایج حاصل از اجرای پروژه فوق طرح نیمه صنعتی " احداث آب زدایی از لجن کنورتور "در شرکت کیان معدن در بروجن با همکاری کارشناسان ذوب آهن انجام گرفت .
   بزرگترین پروژه تحقیقاتی صنعت فولاد در ذوب آهن اصفهان کلید خورد


   به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان،‌ وی افزود : نظر به کسب نتایج مطلوب در مرحله آزمایشی، مقرر شد طرح صنعتی آن در ذوب آهن اصفهان اجرا شود. بنابراین در این خصوص طرح اجرایی آماده و اسناد مناقصه در فرمت BOT استخراج و فراخوان که پس از انجام بررسی های لازم در جلسات کارشناسی ، شرکت کیان معدن به عنوان سرمایه گذار انتخاب شد.
   بر اساس مفاد قرارداد منعقده ، رسماً عملیات اجرایی آن از تاریخ 22/4/93 آغاز گردید ، کل سرمایه آورده شده سرمایه گذار ، بصورت تحویل محصول لجن ماهیانه برداشت می گردد. وی مزایای اقتصادی و زیست محیطی این طرح را بدین شرح بیان کرد :
   - کاهش هزینه های انتقال آب و لجن به سایت هواشناسی به میزان ده میلیارد ریال در سال.
   - برگشت حجم قابل توجهی از آب به سیکل تولید به مقدار روزانه 800-600 متر مکعب آب.
   - حذف سیستم عملیات استخراج فعلی و فراهم آوردن امکان فرآوری ، فروش یا استفاده از لجن در داخل کارخانه مستقیماً پس ازآب زدایی.
   - حفظ و بهبود محیط زیست به دلیل تردد تانکر ها در سطح کارخانه و همچنین عدم نفوذ آب به سفره های زیر زمینی.
   - به دلیل اجرای طرح های توسعه، بخشی از زمین که جهت خشک کردن لجن استفاده می شود آزاد سازی می شود و تنها یک محوطه 4000 مترمربع جهت کنترل و خشک کردن و آماده سازی لجن برای فروش نیاز است . در حال حاضر زمین اشغال شده بیش از 5 برابر این مساحت است.
   - آزادسازی 20هزار متر مربع اراضی
   - جلوگیری از پرت محصول به میزان 10 درصد

    

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.