سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۵/۱۵
  • بازدید رییس هیات عامل ایمیدرو از منطقه ویژه لامرد

   کرباسیان : آینده منطقه ویژه انرژی بر لامرد بسیار روشن است

   رئیس هیات عامل سامان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در بازدید از منطقه ویژه استقرار صنایع انرژی بر لامرد گفت: منطقه ویژه انرژی بر لامرد آینده بسیار روشنی دارند زیرا از مزیت هایی چون منابع غنی گاز و پترو شیمی و دسترسی به آبهای آزاد برخوردار هستند.
   کرباسیان : آینده منطقه ویژه انرژی بر لامرد بسیار روشن است


   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ دکتر مهدی کرباسیان افزود: بر اساس مطالعات انجام شده، در منطقه ویژه لامرد زیرساخت های لازم برای استقرار صنایع آلومینیوم، پتروشیمی، سیمان و منیزیم پیش بینی و واگذاری زمین به سرمایه گذاران آغاز شده است.
   در این دیدار مجری طرح با اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین آب، برق ،‌گاز گفت: برای احداث نیروگاه 1000 مگاواتی برق در لامرد با سرمایه گذاری بخش خصوصی توافق نهایی انجام و زمین برای ساخت نیروگاه تحویل سرمایه گذار شده است.
   وی افزود: برای احداث مجتمع تولید منیزیم به ظرفیت تولید 24 هزار تن و کارخانه تولید آلومینیوم به ظرفیت 900 هزار تن در سال هم زمین واگذار شده است.
   وی افزود : ساخت جاده شریانی منطقه ویژه لامرد به طول 4 کیلومتر در دست اقدام است و مطالعات برای احداث خط انتقال آب به طول 4 کیلومتر نیز پایان یافته است.
   کرباسیان در این دیدار گفت: منطقه لامرد می تواند زمینه مناسبی را برای استقرار صنایع پایین دستی پتروشیمی که اشتغالزاست، با سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم کند . همچنین در این منطقه قابلیت ایجاد و توسعه صنایع آلومینیوم وجود دارد به طوری که طرح «آلومینیوم جنوب» در دست اقدام قرار گرفته است و پیش بینی شده تا یک ماه آینده گشایش اعتبار این طرح انجام شود.
   وی اظهار امیدواری کرد که عملیات اجرایی نیروگاه 500 مگاواتی منطقه لامرد نیز امسال آغاز شود.
   دکتر کرباسیان افزود: پروژه تولید منیزیم با استفاده از معادن وسیع دولومیت که در این منطقه وجود دارد توسط ایمیدرو اجرا خواهد شد که امیدواریم این طرح هم در نیمه دوم سال شروع شود. وی در مورد تامین انرژی منطقه لامرد گفت: مساله برق، گاز و آب این منطقه حل شده و با توجه به بودجه ای که ایمیدرو اختصاص داده ،‌آینده روشنی در انتظار منطقه باشد.
   کرباسیان به اهمیت مسایل زیست محیطی اشاره کرد و گفت: ایمیدرو در مورد توسعه منطقه به مسایل زیست محیطی توجه می کند و برای تملک اراضی هم مطابق نظر و آرای مراجع قانونی، حقوق مالکان را مورد توجه قرار خواهد داد.
   منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد در زمینی به وسعت 10 هزار هکتار دراستان فارس ( شمال شرقی) شهرستان لامرد قرار دارد.

    

   گالری
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.