سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
  • معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت اعلام کرد:

   فضای جدیدی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان باز شده است

   معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: فضای جدیدی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در کشور باز شده است.
   فضای جدیدی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان باز شده است
   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سیدمهدی نیازی، در مراسم امضای تفاهم نامه 4 جانبه توسعه فناوری های هوشمندسازی در بخش معدن و صنایع معدنی ضمن بیان این مطلب گفت: از ابتدای امسال، تعامل بسیاری مطلوبی بین نهادهای دولتی در راستای تحقق شعار سال (تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال آفرین) برای توسعه اقتصاد دانش بنیان برقرار شده است.

   وی افزود: طی این مدت، مجموعه آیین نامه هایی برای هر نهاد در حوزه فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان تعریف شده و در برنامه اجرایی قرار دارد.

   معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه این وزارتخانه با توجه به ابعاد حوزه فناوری و نوآوری، یکی از نهادهای پیشران و پیشرو در توسعه اقتصاد دانش بنیان است، گفت: با توجه به شعار سال و تاکید وزیر، توسعه اقتصاد دانش بنیان در 10 بخش طراحی شد. وی ادامه داد: بخش معدن، از جمله این بخش ها بود که مقام معظم رهبری نیز در بیانات خود بر فعال سازی بخش معدن تاکید ویژه داشته اند و وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون معادن و فرآوری مواد نیز این موضوع را مورد توجه قرار داده اند.

   تحقیق و پژوهش، حلقه مفقوده صنعت

   نیازی به موضوع تحقیق و پژوهش (R&D) به عنوان حلقه مفقوده صنعت اشاره کرد و بیان داشت: زمانی می در مسیر توسعه اقتصاد دانش بنیان گام برداریم که حوزه تحقیق و پژوهش را مورد توجه جدی قرار دهیم و هزینه مناسبی برای آن اختصاص دهیم تا بتوانیم از ظرفیت فراهم شده، استفاده مطلوب کنیم

   وی افزود: با فعال سازی تفاهم نامه مشترک همکاری ذیل برنامه راهبردی و آیین نامه های مصوب، می توانیم گام های موثر در مسیر توسعه اقتصاد دانش بنیان برداریم.
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.