سال جهش تولید
X
   
 
  • گوهر سنگ ها
   برگزاری دومین مسابقه ملی طراحی طلا و جواهر؛ تیرماه
   دومین مسابقه ملی طراحی طلا و جواهر توسط کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ‌های قیمتی ایران با همکاری اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد طی تیرماه امسال برگزار می شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۱/۰۴/۰۴  
   نشست بررسی برنامه ها و اقدامات طرح توسعه صنعت گوهرسنگ
   مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور گفت: برنامه ها و جدیدترین اقدامات طرح گوهرسنگ در نشستی با حضور جمعی از اعضای کارگروه تدوین سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ کشور مورد بررسی قرار گرفت. به گفته سید ابومحمد هاشمی، در آن نشست، استادان و فعالان این حوزه و نیز معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو حضور داشتند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۱/۰۳/۱۶  
   برگزاری دوره های آموزشی تراش گوهرسنگ در 31 مرکز استان با راهبری ایمیدرو
   طبق مفاد تفاهم نامه بین ایمیدرو و سازمان فنی حرفه ای کشور، دوره‌های آموزشی تربیت تراشکاران خبره برای تراش گوهرسنگ، در 31 مرکز استان‌ طی چهار مرحله برگزار می‌شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۱/۰۲/۲۰  
   آماده ورود به اشتغال 200 نفر هنرجو در صنعت گوهرسنگ
   مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: طی سال 99 و امسال، 200 نفر هنرآموز در دپارتمان ملی آموزش تخصصی فردوس، آموزش های مهارتی را گذراندند و آماده ورود به اشتغال در صنعت گوهر سنگ شدند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۲۸  
   اولین پروژه پژوهشی یونیدرو در حوزه گوهرسنگ‌ها
   پروژه پژوهشی «مطالعه و پژوهش در خصوص بهسازی پلیمری و شیمیایی فیروزه‌های ایران» با هدف ایجاد ارزش افزوده برای این کانی جواهری و بهسازی پلیمیری و شیمیایی فیروزه‌های کم عیار آغاز به کار کرد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۹/۰۱  
   برگزاری کنفرانس "شیمی و ژئوشیمی فلزات گرانبها، گوهرها و گوهرسنگ‌ها"
   طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور با همکاری انجمن علوم و فناوری‌های شیمیایی ایران، ششمین کنفرانس علوم و فناوری‌های شیمی‌کاربردی با عنوان"شیمی و ژئوشیمی فلزات گرانبها، گوهرها و گوهرسنگ‌ها" را 29 و 30 آذرماه سال جاری برگزار می‌کند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۷/۲۴  
   برنامه راه اندازی مرکز آموزش نیروی ماهر فرآوری گوهرسنگ در تایباد
   راه اندازی مرکز آموزش نیروی ماهر فرآروری گوهرسنگ با حمایت ایمیدرو در این شهرستان مورد توجه است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۶/۲۸  
   برای توسعه صادرات سنگ تزئینی و قطع دست دلالان خارجی چه باید کرد؟
   دبیرکل انجمن سنگ تزئینی ایران گفت: توسعه صادرات سنگ‌های تزئینی و قطع دست دلالان خارجی از بازار ایران، با ایجاد یک هلدینگ قدرتمند صادراتی به‌ویژه در بخش فرآوری امکان‌پذیر است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۶/۱۸  
   تعیین 8 استراتژی برای توسعه صنعت گوهرسنگ ها توسط ایمیدرو
   مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ با بیان اینکه ایمیدرو دو دوره پنج ساله برای توسعه صنعت گوهرسنگ ها تدوین کرده است، گفت: در دوره 1400 تا 1405، پنج استراتژی و در دوره 1405 تا1410، سه استراتژی با برنامه‌های مختلف تعریف شده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۶/۱۷  
   سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ کشور ابلاغ شد/ایمیدرو؛ مسئول دبیرخانه ستاد و شورای راهبری صنعت گوهرسنگ
   سند ملی صنعت گوهرسنگ کشور با همت سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) در هفت فصل تهیه و توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت مصوب و به سازمان های ذیربط، ابلاغ شد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۶/۰۷