سال جهش تولید
X
   
 
  • اخبار معادن
   سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد با فاز تکمیلی وارد مرحله اجرا می شود
   مقدمات اجرایی بهره برداری از فاز تکمیلی سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد، در جلسه ای با حضور نمایندگان ایمیدرو، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و شرکت ایریسا به عنوان مجری این سامانه مورد بررسی قرار گرفت تا سامانه مذکور، همزمان با سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران به طور رسمی مورد بهره برداری قرار گیرد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۲۸  
   ملاطاهری اعلام کرد: هدایت طرح های کاربردی و تقاضا محور برای اجرا از سوی ایمیدرو / حمایت: توسعه صنایع پایین دستی نیاز صنعت سرب و روی ایران است
   مدیر آموزش پژوهش و فناوری ایمیدرو گفت: سالانه بیش از 100 عنوان طرح براساس نیازهای فناورانه به ایمیدرو می رسد که به عنوان طرح های "تقاضا محور" طبقه بندی شده اند. به گفته غلامرضا ملاطاهری، طرح های کاربردی این سازمان براساس نیازها و تقاضای واحدها تعریف می شوند به طوری که بعد از بررسی، نتایج طرح ها توسط ایمیدرو به بخش های مختلف جهت اجرا، ابلاغ می شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۲۷  
   سرمایه گذاری ۴۷۶۰ میلیارد ریالی ایمیدرو در اکتشافات سیستان و بلوچستان /۱۵۵ محدوده اکتشافی مستعد شناسایی کرده ایم
   وجیه اله جعفری رییس هیات عامل ایمیدرو، استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را به عنوان اولویت های اکتشافی این سازمان اعلام کرد. وی تاکید کرد: تاکنون ۱۵۵ محدوده اکتشافی مستعد در استان سیستان و بلوچستان توسط مجموعه ایمیدرو شناسایی شده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۲۳  
   مدرس خیابانی: سیستان و بلوچستان رتبه سوم پتاسیل توسعه معادن ایران را دارد
   استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: این استان، پس از یزد و کرمان، می تواند رتبه سوم کشور را از نظر پتانسیل های توسعه معادن داشته باشد .
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۲۳  
   طاهرزاده اعلام کرد: سیستان و بلوچستان یکی از قطب های معدنی کشور / فعالیت اکتشافی «تهیه و تولید» در ۱۶ استان
   امیرعلی طاهرزاده مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: با توجه به پتانسیل های موجود، سیستان و بلوچستان می تواند به عنوان یکی از قطب های معدنی کشور به ویژه در حوزه مس، طلا و انتیموان شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۲۳  
   معدن مس-طلا جانجا، نقطه تحول استان سیستان و بلوچستان می شود
   رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد،: معدن مس- طلا جانجا نقطه تحولی برای استان سیستان و بلوچستان می شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۲۲  
   صدور 656 پروانه اکتشاف در هشت ماه 1400
   طبق جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، طی هشت ماه امسال 656 پروانه اکتشاف صادر شد که این رقم 1.4درصد بیش از عملکرد مدت مشابه سال گذشته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۲۲  
   رشد 4.6 برابری ارزش بیمه نامه های معدنی طی 9 ماهه امسال/ تعداد بیمه نامه ها 41 درصد افزایش یافت
   مجموع ارزش بیمه نامه های صادره در صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی طی 9 ماهه امسال 359 درصد افزایش یافت و از 1488 میلیارد تومان فراتر رفت.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۲۱  
   موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی
   معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۱۲  
   ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد معدنی در کشور وجود دارد
   معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد معدنی در کشور وجود دارد که از این شمار ۶ هزار و ۸۰۰ واحد فعال و مابقی آن غیر فعال است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۰۹