سال جهش تولید
X
   
 
  • اخبار معادن
   ضرورت حرکت به سمت فرآوری باطله ها، با طرح های نوآورانه
   مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: با توجه به کاهش ذخایر معدنی، باید با استفاده از طرح های نوآورانه، به سمت فرآوری معادن جدید –که همان باطله هاست- پیش رویم.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۲/۰۷/۰۶  
   برنامه ایمیدرو برای جذب سرمایه توسعه 10 معدن
   مدیر معادن ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو در نظر دارد تا پایان 1402، برای توسعه 10 معدن، سرمایه گذار بخش خصوصی جذب کند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۲/۰۶/۲۸  
   اجرای برنامه بلندمدت توسعه مواد معدنی حیاتی و راهبردی در ایمیدرو
   مجری طرح مواد و عناصر معدنی حیاتی و راهبردی ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان در سال جاری، وارد فاز اجرایی برنامه بلند مدت 5 ساله برای توسعه مواد معدنی حیاتی و راهبردی شده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۲/۰۶/۲۷  
   عبور نخستین گمانه اکتشافی معدن انگوران از عمق 700 متری
   مدیر مجتمع سرب و روی انگوران اعلام کرد: نخستین گمانه اکتشافی این معدن (زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران)، از عمق 700 متر عبور کرد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۲/۰۶/۲۵  
   تولید در سنگان افزایش می یابد
   رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: به رغم وجود مشکلات و محدودیت هایی همچون قطعی برق و احتمالا کمبود گاز در فصل زمستان؛ میزان تولید در مجتمع سنگان در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش خواهد یافت.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۲/۰۶/۲۲  
   موثقی نیا: سنگان می تواند خط مقدم جبهه توسعه معدن شود
   رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: ناحیه معدنی سنگان، می تواند محل تبلور جایگاه معدن در اقتصاد کشور شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۲/۰۶/۲۲  
   نخستین پنل تخصصی مواد معدنی حیاتی و راهبردی در ایمیدرو برگزار شد
   نخستین پنل تخصصی حوزه مواد معدنی حیاتی و راهبردی در ایمیدرو با حضور متخصصان ستادی، شرکت ها، مجتمع ها و طرح های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با حضور سمیه خلوصی معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو برگزار شد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۲/۰۶/۲۱  
   حرکت روی خط دانش؛ افق جدید ایمیدرو
   سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، به عنوان بازوی اجرایی وزارت صمت در توسعه معدن و صنایع معدنی، مسیر تازه ای پیش روی این بخش در حوزه دانش، گشوده که همراستا با جهت گیری های کلان دولت است. اگرچه ایمیدرو پیشتر “راهبر و تسهیل گر” تولید و توسعه فلزات پایه و سرمایه گذاری ها بوده و پس از آن، تقویت همکاری با بخش خصوصی، تنوع بخشی در تامین مالی و توسعه زیرساخت ها را الگو قرار داد اما در افق جدید؛ این راهبری تمرکز ویژه ای بر روی “دانش و بهره گیری از فناوری روز” دارد به گونه ای که افزایش بهره وری، ارتقای رقابت پذیری، توسعه ساخت داخل و کمک به استقلال اقتصادی کشور را به همراه داشته باشد و این همان “نقشه استراتژیک” ایمیدرو در افق جدید است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۲/۰۶/۲۰  
   ایجاد مرکز ایمنی معادن کشور ضروری است
   مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست ایمیدرو اعلام کرد: ایجاد مرکز ایمنی معادن کشور برای ایجاد همگرایی و تمرکز در سیاست گذاری و نظارت ایمنی میان نهادها ضروری است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۲/۰۶/۱۹  
   معدن‌کاری هوشمند به توسعه استخراج از اعماق کمک ‌می‌کند
   معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با اشاره به عقب‌ماندگی تاریخی کشورمان در حوزه اکتشاف، گفت: دلیل این مساله استفاده از معادن روباز در ایران است، با این حال معدن‌‌کاری هوشمند می‌تواند در زمینه استخراج از اعماق کمک‌‌کننده باشد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۲/۰۶/۱۲