سال جهش تولید
X
   
 
  • اخبار معادن
   برنامه راهبردی 5 ساله برای توسعه اکتشاف تدوین می شود
   رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: برای تمرکز بیشتر روی بخش اکتشاف، برنامه راهبردی 5 ساله تدوین می شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۴/۲۳  
   اهلیت و صلاحیت متقاضیان مهمترین معیار سنجش در واگذاری ها
   پیرو انتشار برخی شایعات در خصوص اجرای طرح بزرگ آزادسازی شش هزار محدوده و معدن غیرفعال، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت در بیانیه ای ضمن تشریح شرایط برگزاری بزرگترین مزایده سراسری کشور اعلام کرد: روند اجرای طرح آزادسازی 6000 معدن غیرفعال کشور از سال گذشته و بنا بر تأکیدات و مطالبات رهبر معظم انقلاب، مقامات عالی نظام و دولت، فعالان اقتصادی و نمایندگان مجلس آغاز شده و هیچگونه ارتباطی با موضوعات سیاسی و انتخاباتی نداشته و ندارد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۴/۲۱  
   فعال سازی معادن مطالبه جدی رهبری، فعالان اقتصادی و نمایندگان مردم
   وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن شفاف سازی شبهات مطرح شده در خصوص طرح آزادسازی معادن غیرفعال ، اجرای این طرح شجاعانه و خردمندانه را افتخار نظام و دولت ارزیابی کرد که آثار و پیامدهای مثبت بسیاری را برای کشور به همراه خواهد داشت.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۴/۱۷  
   جعفری: ایمیدرو محدودیتی در انجام فعالیت های اکتشافی ندارد / نگاه ویژه ایمیدرو به فعال سازی معادن کوچک و توسعه زیرساخت ها
   رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان به دنبال شناسایی پتانسیل معدنی شهرستان بوکان است، گفت: ایمیدرو محدودیتی در انجام فعالیت های اکتشافی ندارد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۴/۱۶  
   بوکان پتانسیل ایجاد واحدهای فرآوری بزرگ دارد / 25 معدن فعال داریم
   شهرستان بوکان در مسیر کریدور شمال غرب- جنوب غرب قرار گرفته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۴/۱۶  
   شایعات مشکوک معدن‌فروشی از کجا نشأت می گیرد: از توهم تا واقعیت
   سرپرست معاونت امور معادن و صنایع‌معدنی با اشاره به انتشار مشکوک برخی شایعات در خصوص طرح بزرگ آزادسازی 6000 محدوده و معدن غیرفعال کشور با تیتر معدن فروشی در روزهای اخیر اعلام کرد: بیان چنین مطالبی آن هم در شرایطی که وزارت صنعت، معدن و تجارت با اقدامات علمی و عملی در تلاش برای خروج معادن از حبس و رکود حاکم بر این بخش است، توهم است نه واقعیت.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۴/۱۴  
   کسب بالاترین رشد فولادی جهان در دوران کرونا
   وزیر صمت در آیین افتتاح طرح های ملی وزارت صمت با حضور رییس جمهور، ضمن تبریک روز ملی صنعت و معدن، گفت: در دوران شیوع پاندمی کرونا کشور با رشد ۱۳.۳ درصدی در تولید فولاد، بالاترین رشد فولادی را در بین کشورهای دنیا در سال 2020 به خود اختصاص داد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۴/۱۰  
   افتتاح 6 طرح ملی وزارت صمت با حضور رئیس جمهورهمزمان با روز ملی صنعت و معدن
   6 طرح ملی وزارت صمت، با سرمایه گذاری 3577 میلیارد تومان، با حضور رئیس جمهور به صورت ویدیوکنفرانسی افتتاح شد
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۴/۱۰  
   میزان شناسایی ذخیره سنگ آهن طی 6 سال گذشته به مرز یک میلیارد تن رسید/ اکتشاف گسترده پهنه ها با راهبری ایمیدرو ادامه دارد
   در راستای اجرای برنامه های توسعه ای ایمیدرو و واحدهای تابعه در حوزه اکتشاف، 977 میلیون تن ذخیره سنگ آهن طی شش سال گذشته در کشور شناسایی شده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۴/۰۵  
   چتر حمایتی ایمیدرو برای محرومیت زدایی در 82 درصد از مناطق کمتر توسعه یافته کشور
   رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: از 108 شهرستان کمتر توسعه یافته، ایمیدرو در 48 شهرستان سرمایه گذاری کرده که معادل 44 درصد شهرستان های کمتر توسعه یافته کشور است. با احتساب فعالیت های اکتشافی در41 ناحیه کمتر توسعه یافته، ایمیدرو در 82 درصد شهرستان های کمتر توسعه یافته کشور سرمایه گذاری هدفمند داشته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۴/۰۲