سال جهش تولید
X
   
 
  • لیست سوالات دسته متفرقه

   برگشت به بالا

  • سوالات و پاسخ های مربوطه
   1: سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس چه مزیتهایی برای سرمایه گذاران دارد؟ ایا مزیت ها برای سرمایه گذار داخلی و خارجی یکسان است؟

   منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به عنوان مهمترین نقطه استراتژیک جهان، از ویژگی ها و مزیت های منحصر به فردی برای سرمایه گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی برخوردار است. برخی از این مزیت ها شامل دسترسی آسان به آب های آزاد، منابع عظیم انرژی نفت و گاز (پالایشگاه هشتم نفت، ستاره خلیج فارس و هرمز با ظرفیت یک میلیون بشکه در روز و پالایشگاه های گاز سرخون، قشم و گورزین)، زیر ساخت های ریلی (برخورداری از دو خط سراسری راه آهن با ایستگاه اختصای مانوری)، زیر ساخت های هوایی (فرودگاه بین المللی بندرعباس) و زیر ساخت های دریایی (وجود اسکله تخلیه و بارگیری مواد معدنی با ظرفیت 6 میلیون تن و اسکله نفتی با ظرفیت 15 میلیون تن در سال و افزایش تا 70 میلیون تن، همجواری با بنادر شهید رجایی و بندر شهید باهنر)، کارخانجات آب شیرین کن با ظرفیت تولید 34300 متر مکعب و قابل افزایش تا 100 هزار متر مکعب در روز است.

   از دیگر مزایای این منطقه می توان به  همجواری آن با نیروگاه 1200 مگاواتی بندرعباس، برخورداری از نیروگاه گازی نما با ظرفیت تولید 500 مگاوات برق (در حال احداث) و برنامه ریزی برای تولید 3000 مگاوات برق و همچنین، همجواری استان هرمزگان با مهمترین معادن سنگ آهن کشور (چادر ملو،گل گهر سیرجان و سنگ آهن مرکزی) اشاره کرد.
   منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با هدف جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی، تسهیلات مختلفی را همچون واگذاری 3000 هکتار زمین با شرایط ویژه (امکان پیش پرداخت  30 درصد  مبلغ زمین و پرداخت 70 درصد باقیمانده طی زمان اجرای پروژه و یا بعد از بهره برداری و تولید)، تامین زیرساخت ها (آب، برق، گاز و مخابرات، استفاده از معافیت های گمرکی برای واردات تجهیزات، جذب شریک داخلی برای سرمایه گذاری خارجی، حمایت برای اخذ وام از طریق منابع داخلی و خارجی، مشاوره در تمام مراحل اجرای پروژه و نیز انجام عملیات اخذ مجوز اشتغال برای کارکنان خارجی شرکت های سرمایه گذار در نظر گرفته است.
    

   2: با سلام ایا شرکت مجتمع سنگ اهن سنگان تحت پوشش ایمیدرو است ؟

   مجتمع سنگ آهن سنگان از نظر حقوقی ماهیت شرکت نداشته و مجتمع می باشد. این مجتمع زیر مجموعه ایمیدرو محسوب می شود و همچنین مدیر مجتمع سنگان توسط ریاست هیات عامل ایمیدرو منصوب میشود

   3: لطفا در مورد قوانین مر بوط به سرمایه گذاری خارجی، مالیات از اتباع خارجی و قوانین گمرکی مرتبط با معادن راهنمایی کنید؟

   میتوانید از سایتهای زیر اطلاعات لازم پیدا کنید

   1- سایت ایمیدرو(سرمایه گذاری- فرصت های سرمایه گذاری

   2- سایت گمرک (قوانین امور گمرکی)

   3- سازمان امور مالیاتی (قانون مالیات ها)

   برگشت به بالا