سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: ایمیدرو -
   تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
  • مدیر عامل اعلام کرد:

   فراهم سازی 3 بستر اصلی جذب سرمایه گذاری در منطقه ویژه خلیج فارس

   مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: این منطقه 3 بستر اصلی جذب سرمایه‎ گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی را برای متقاضیان فراهم کرده است.
   فراهم سازی 3 بستر اصلی جذب سرمایه گذاری در منطقه ویژه خلیج فارس

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، حسن خلج طهرانی با بیان این مطلب اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس طی سال های اخیر، با هدف استفاده بهینه از ظرفیت توسعه ای این منطقه، اقدام به بسترسازی لازم برای جذب سرمایه گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی کرد.

   وی ادامه داد: بهبود زیر ساخت‎ها (آب، گاز، برق و فراهم کردن زمین‎)، تسهیل فضای کسب و کار و کاهش بروکراسی اداری و اعطای تسهیلات بانکی به بخش تولید، از جمله عوامل جذب سرمایه گذاری در این منطقه است.

   افزایش جذب 3 برابری سرمایه گذاری

   مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با اشاره به افزایش جذب 3 برابری سرمایه گذاری در سال 99 نسبت به سال 98 گفت: افزایش نقدینگی در کشور و هدایت بخشی از نقدینگی به بخش تولید، پایین بودن هزینه‎ های نیروی انسانی و افزایش نرخ ارز از طریق افزایش درآمد های صادراتی، سبب افزایش تقاضای سرمایه ‎گذاری در سال گذشته شد.

   وی افزود: به طوری که در سال گذشته، 9 قرارداد سرمایه‎ گذاری منعقد و طی 3 ماهه امسال نیز 8 قرار داد منعقد شده است. طبق اظهار نظر سرمایه‎ گذاران، با تکمیل طرح‎ های اجرا شده طی 16 ماهه اخیر، میزان سرمایه گذاری ها به 6 میلیارد و 100 میلیون دلار و اشتغال‎زایی به حدود1700 نفر می رسد.

   خلج طهرانی بیان داشت: با رفع موانع سرمایه گذاری، پیش بینی می شود حجم سرمایه گذاری در سال جاری افزایش یابد. موضوع انتقال تکنولوژی و دانش فنی نیز به عنوان یکی از پیامدهای مثبت سرمایه‎ گذاری در منطقه مذکور، منجر به افزایش درآمدزایی می‌شود.

   وی افزود: توسعه فعالیت های صنعتی در منطقه طی سال های اخیر، باعث افزایش اشتغال جوانان بومی شده است.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.