سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۱۵
  • وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

   مشارکت ۱۹۴ شرکت داخلی در اجرای ابرپروژه انتقال آب خلیج فارس

   وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: اعتبار پروژه انتقال آب از محل منابع بانکی و شرکت های صنعتی و معدنی تامین شد و در این طرح ۱۹۴ شرکت داخلی در ۱۵ استان کشور مشارکت داشتند.
   مشارکت ۱۹۴ شرکت داخلی در اجرای ابرپروژه انتقال آب خلیج فارس
   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، علیرضا رزم حسینی که در آیین افتتاح فاز نخست ابرپروژه انتقال آب خلیج فارس که با حضور رئیس جمهور سخن برگرتر شد، افزود: روزانه هشت هزار نفر در این پروژه مشغول به کار بودند و طراحی و اجرای آن تا جایی که ممکن بود توسط دانش بومی اجرا شده است.

   وی افزود: امروز، روز تاریخی و مبارکی برای ملت ایران است زیرا بزرگترین پروژه آبی در نظام جمهوری اسلامی به عنوان طرحی نادر در منطقه خاورمیانه اجرا و افتتاح شد و این پروژه در فازهای بعدی ادامه خواهد داشت.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: گذشتگان بیش از ۲ هزار سال، قنواتی در دل کویر و فلات مرکزی کشور حفر کردند و آب را به منظور مصرف در بخش کشاورزی و آشامیدن روی زمین آوردند. امروز نسل ما بزرگترین انتقال آب از دریا به فلات مرکزی ایران را دولت تدبیر و امید اجرا کرد که برای نسل های آینده به یادگار خواهد ماند و میراثی برای کشور خواهد بود.

   ما می توانیم

   رزم حسینی با بیان اینکه شعار "ما می توانیم" در این پروژه اجرا شد افزود: این شعار حیرت و شگفتی همگان را به دنبال داشت زیرا در ابتدا، بسیاری مخالف اجرای این پروژه بودند و امروز در دولت دوازدهم ما مفتخریم که در نظام جمهوری اسلامی از این طرح بهره برداری کنیم.

   وی بیان داشت: این طرح بدون ریالی اعتبار دولتی افتتاح شد و قرار است شرکت های توسعه گرا و صنعتی معدنی کشور را بسازند و این شرکت ها برای بقای خود و مردم حاضر به سرمایه گذاری شدند.

   صرفه جویی ۱۸۰ هزار متر مکعب آب

   وی عنوان کرد: این حرکت نشان داد که می توان برای بخش صنعت و آشامیدنی کشور آب پایدار تامین کرد لذا می توانیم پس انداز آب را در کشور داشته باشیم که با اجرای این طرح حداقل می توان ۱۸۰ هزار متر مکعب در آب صرفه جویی کنیم.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز صرفه اقتصادی در این است که آب را به سمت معادن بیاوریم.

   انسجام ارکان دولت در اجرای پروژه

   وی اضافه کرد: در اجرای طرح انتقال آب همکاری و انسجام کامل بین بخش های مختلف دولت از جمله وزارت نیرو، جهاد کشاورزی، محیط زیست، صندوق توسعه ملی، مدیران منطقه ای و محله ای و نمایندگان مجلس مشاهده شد.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نکته دیگر این پروژه ای بود که این طرح با ایده از پایین به بالا توسط افرادی مطرح و با هزینه شخصی مطالعه شد و در دولت تدبیر و امید به سرعت مراحل اجرایی را گذراند.

   قطعه نخست خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران (شهرستان سیرجان ) امروز با فرمان رییس جمهوری افتتاح شد. این پروژه با سرمایه گذاری مشترک گل گهر، ملی صنایع مس و چادرملو اجرایی شده است.
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.