سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: بورس -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
  • در یازده ماه سال 99 به ثبت رسید؛

   فروش 276هزار میلیارد تومانی شرکت های معدن و صنایع معدنی در بورس/ مبارکه، ملی مس، فولاد خوزستان اول تا سوم شدند

   ارزش فروش 74 شرکت معدن و صنایع معدنی بورس طی یازده ماه امسال از 276هزار میلیارد تومان عبور کرد. این رقم 93درصد بیش از مدت مشابه سال قبل بوده است.
   فروش 276هزار میلیارد تومانی شرکت های معدن و صنایع معدنی در بورس/ مبارکه، ملی مس، فولاد خوزستان اول تا سوم شدند

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مجموع ارزش فروش شرکت های حاضر در بورس تهران به 276 هزار و 668 میلیارد تومان رسید که در برابر فروش مدت مشابه سال قبل رشد 93درصدی داشته است.

   در میان این شرکت ها، فولاد مبارکه با فروش 66.2 هزار میلیارد تومان رتبه نخست را در اختیار گرفت و پس از آن ملی مس با فروش 34.6 هزار میلیارد تومان در رتبه دوم ایستاد. شرکت فولاد خوزستان با 26.8هزار میلیارد تومان در جایگاه سوم قرار گرفت و شرکت های گل گهر با 25.4هزار میلیارد تومان و چادرملو با 22.3هزار میلیارد تومان رتبه چهارم و پنجم پرفروش ترین های معدن و صنایع معدنی را در اختیار گرفتند.

   فروش 36هزار میلیارد تومانی بهمن ماه

   در همین حال این تعداد شرکت در ماه گذشته (بهمن ماه) به فروش 36.5 هزار میلیارد تومانی دست یافتند که این رقم رشد 7درصدی ماهانه و 156درصدی نسبت به بهمن سال 98 یافته است.

   74 شرکت معدن و صنایع معدنی حاضر در بورس، 32درصد از فروش کل شرکت های بورسی را تشکیل می دهد. در همین حال ارزش سهام شرکت های این گروه، حدود 23 درصد ارزش بازار است

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.