سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
  • معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

   افزایش 8 درصدی «پروانه اکتشاف» و 4 درصدی «گواهی کشف»

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: طی 3 ماهه نخست امسال، میزان صدور «پروانه اکتشاف» 8 درصد و «گواهی کشف» معادن حدود 4 درصد افزایش یافت.
   افزایش 8 درصدی «پروانه اکتشاف» و 4 درصدی «گواهی کشف»

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سعید زرندی با بیان این مطلب گفت: از ابتدای فروردین تا پایان خرداد، 221 فقره پروانه اکتشافی و 107 فقره گواهی کشف صادر شد که به معنای افزایش جذابیت این حوزه برای سرمایه گذاران است. این در حالی است که طی مدت یاد شده، هزینه‌ گواهی‌ کشف با رشد حدود ۵۷ درصدی، به ۳۳۳ میلیارد ریال رسید.

   وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر، اهتمام جدی در وزارتخانه و سازمان های تابعه برای بهره برداری حداکثری در حوزه معدن شکل گرفته است که آمار 3 ماهه نخست امسال، حاکی از صدور ۱۲۱ پروانه بهره برداری با اشتغال زایی بیش از هزار نفر است.


   رشد تولید فولاد و مس طی 3 ماهه نخست امسال

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت بر ضرورت برنامه ریزی برای حفظ و ارتقای نرخ رشد تولید محصولات صنعتی و معدنی در کشور تاکید و بیان کرد: نگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمایت از تولید است و به همین منظور، رویکرد تولید صادرات محور و واردات، مبتنی بر تولید مورد توجه قرار دارد.

   وی ادامه داد: طی مدت مذکور، رشد تولید در بخش معدن و صنایع معدنی استمرار داشت. به طوری که حوزه فولاد خام و کاتد مس به ترتیب رشد ۷.۵ درصدی و ۹.۴ درصدی را تجربه کردند.

   منبع: شاتا

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.