سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: گوهرسنگ -
   تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  • افزایش سهم ایران در تجارت جهانی با راه اندازی اتاق گوهرسنگ فرودگاه امام خمینی(ره)

   رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) از راه اندازی اتاق گوهرسنگ فرودگاه امام خمینی(ره) با هدف تسهیل واردات و صادرات و همچنین افزایش سهم ایران در تجارت جهانی خبر داد.
   افزایش سهم ایران در تجارت جهانی با راه اندازی اتاق گوهرسنگ فرودگاه امام خمینی(ره)

   به گزارش واحد خبر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)؛ محمدرضا موثقی نیا امروز در جلسه برنامه ایجاد اتاق گوهر و فلزات گرانبها در فرودگاه امام خمینی(ره) که با حضور نمایندگان دستگاه ها و سازمان های ذیربط برگزار شد، اعلام کرد: یکی از اقدامات موثر و کلیدی در حوزه گوهرسنگ؛ ایجاد اتاق های فرودگاهی است.

   وی گفت: در این زمینه نخستین اتاق گوهرسنگ در فرودگاه امام خمینی(ره) ایجاد خواهد شد.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت افزایش سهم ایران در تجارت جهانی گوهرسنگ ها، افزود: ایجاد اتاق های گوهرسنگ علاوه بر تسهیل تجارت برای فعالان اقتصادی، زمینه رشد ارزش افزوده در این حوزه را به همراه خواهد داشت.

   موثقی نیا اظهار داشت: در راستای کارکرد اثربخش، این اتاق ها دارای فرآیندهایی تعریف شده است تا مسیر فعالیت فعالان اقتصادی ایرانی و خارجی از طریق این اتاق هموار باشد و تاجران مطابق با فرآیندها پیش بروند.

   وی با تاکید بر اینکه اجرای این برنامه ریزی نیازمند همکاری دستگاه های متولی و ذیربط است، عنوان کرد: اجرای برنامه ایجاد اتاق های گوهرسنگ فرودگاهی با همکاری سازمان های مربوطه، حمایت از تولید داخل و افزایش سهم صادرات ایران را به همراه خواهد داشت.

   موثقی نیا اظهار داشت: در گام نخست فعالیت این اتاق می توان بر امر صادرات گوهرسنگ ها متمرکز شد تا موانع آن برطرف شود و در گام بعدی نیز، واردات مورد توجه قرار گیرد.

   رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) گفت: با تجهیز اتاق گوهرسنگ فرودگاه امام خمینی(ره)، فرآیند فعالیت آن به عموم فعالان اقتصادی اعلام و در پایگاه های اطلاع رسانی سازمان های ذیربط بارگذاری می شود.

   در ادامه این جلسه سعید چلندری مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) طی سخنانی از آمادگی این مجموعه برای آغاز به کار اتاق گوهرسنگ این فرودگاه خبر داد و گفت: اتاق گوهرسنگ در فرودگاه جانمایی شده و شرایط برای رصد و پایش این اتاق توسط سازمان های نظارتی مهیا است.

   وی افزود: شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان پروژه دارد که برخی همچون اتاق گوهرسنگ آماده بهره برداری است.

   در این نشست مجری طرح صنعت گوهرسنگ، نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک جمهوری اسلامی ایران، شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) و اتاق اصناف ایران حضور داشتند و نظرات خود را در اجرای هرچه بهتر برنامه تشکیل اتاق گوهرسنگ اعلام کردند.

   گالری
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.