سال جهش تولید
X
   
 
  • اخبار رسانه ها
   معدن: ناجی اقتصاد ایران
   ایران با حدود ۱ درصد جمعیت جهان حدود ۷ درصد ذخایر کشف شده معادن دنیا را داراست که حاکی از وجود بستر مناسب برای سرمایه گذاری در این بخش است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۲/۱۲  
   قدردانی دکتر روحانی از دست اندرکاران طرح ملی انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به شرق کشور
   رئیس جمهور در نامه ای خطاب به مدیران عامل شرکت تامین آب خلیج فارس و شرکت چادرملو، با قدردانی از زحمات و تلاش های انجام شده در اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به مرکز و منطقه شرق کشور اظهارداشت: بدون تردید توسعه و آبادانی ایرانی اسلامی و دستیابی به شکوفایی اقتصادی و توسعه پایدار جز با تلاش مدیران، متخصصان و کارگران سخت کوش و متعهد ایرانی میسر نیست.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۱۲/۲۶  
   آب شیرین خلیج فارس به استان یزد رسید
   آیین بهره برداری از قطعه دوم و سوم خط اول طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس هفته آینده برگزار می‌شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۱۲/۲۱  
   سنگ‌های قیمتی بستر توسعه صادرات با اشتغال صدها هزار نفری
   تجارت بازار سنگ‌های نیمه قیمتی و قیمتی در جهان امروز ارقام ۷۰۰ تا ۹۰۰ میلیارد دلاری دارد، در حالی که کشورمان تاکنون سهم مناسبی از این بازار نداشته و از اشتغال آن هم سهمیه‌ای درخور نداشته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۱۲/۲۱  
   توسعه زنجیره فولاد و دو برابر کردن آن،یکی از اقدامات بسیار مهم دولت تدبیر و امید است
   رئیس جمهور افتتاح بیش از 15هزار میلیارد تومان طرح و پروژه مرتبط با وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را گامی در مسیر توسعه بیشتر کشور خواند و ابراز امیدواری کرد که سال 1400 سال دستیابی ملت ایران به موفقیت های بزرگ در روند مبارزه با بیماری کرونا و جنگ اقتصادی دشمنان باشد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۱۲/۱۸  
   رشد ۵۵ برابری تولید فولاد خام در ۴۲ سال گذشته
   ظرفیت تولید فولاد خام کشور اکنون بیش از ۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تن است که در مقایسه با سال پیروزی انقلاب اسلامی، رشد ۵۵ برابری داشته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۱۱/۱۹  
   ایران دومین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان
   بررسی آمار نشان می‌دهد ایران با تولید ۲۷ میلیون و ۹۰۷ هزار تن آهن اسفنجی، رتبه دوم جهانی را پس از هند به خود اختصاص داده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۱۱/۱۶  
   افزایش 15 درصدی تولید آهن اسفنجی در مجتمع فولاد شادگان
   مدیر عامل مجتمع فولاد شادگان اعلام کرد: میزان تولید آهن اسفنجی در این شرکت، طی 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ درصد افزایش یافت.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۱۰/۰۹  
   رشد میانگین ۱۳.۹ درصدی تولید کالاهای منتخب معدن و صنایع معدنی
   بررسی آمار مقدماتی هفت قلم کالای بخش معدن و صنایع معدنی در هشت ماهه امسال، رشد میانگین ۱۳.۹ درصدی تولید این محصولات را نشان می‌دهد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۹/۲۴  
   رشد متوسط ۱۰ درصدی تولیدات صنایع معدنی در هشت ماه
   بررسی داده‌های مقدماتی از تولید کالاهای منتخب بخش معدن وصنایع معدنی گویای رشد متوسط ۱۰.۶ درصدی است که در زمینه مس، فولاد و سیمان تحقق یافته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۹/۱۸