سال جهش تولید
X
   
 

  • اکتشاف و استخراج گوهرسنگها
   • غربالگری داده های اکتشافی

    در حال حاضر خانه معدن ایران با تشکیل کارگروه های استانی گوهر سنگ، غربالگری داده های اکتشافی در حوزه گوهر سنگها را پیگیری مینماید . بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، داده های اکتشافی گوهرسنگ در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و فارس در حال جمع آوری و محدوده های اولویت دار مشخص خواهند شد.

  • اخبار و اطلاعیه گوهرسنگ

   سنگ‌های قیمتی بستر توسعه صادرات با اشتغال صدها هزار نفری
   تجارت بازار سنگ‌های نیمه قیمتی و قیمتی در جهان امروز ارقام ۷۰۰ تا ۹۰۰ میلیارد دلاری دارد، در حالی که کشورمان تاکنون سهم مناسبی از این بازار نداشته و از اشتغال آن هم سهمیه‌ای درخور نداشته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۱۲/۲۱  
   بررسی فرآیندهای توسعه ای صنعت گوهرسنگ ها در ریاست جمهوری
   ایمیدرو در راستای اهداف توسعه ای، اقدام به تدوین بسته حمایتی زنجیره فلزات گرانبها با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و بخش خصوصی کرده است. همچنین فرآیندهای توسعه ای این صنعت با راهبری ایمیدرو تهیه و جهت بررسی در اختیار دفتر ریاست جمهوری قرار گرفته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۱۲/۱۳  
   تاکید جعفری بر نگرش کلان به زنجیره صنعت گوهر سنگ ها/ بازارچه های گوهرسنگ مشهد و قم ماه آینده راه اندازی می شوند
   یازدهمین جلسه شورای سیاستگذاری توسعه صنعت گوهرسنگ ها با حضور مهندس جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو و اعضای این شورا، به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد. جعفری در این جلسه تاکید کرد: علاوه بر توسعه این صنعت، توجه به وضعیت حال صنعت گوهرسنگ ها نیز اهمیت به سزایی در تحقق اهداف دارد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۱۰/۲۸